באופן חריג, ועדת החינוך של הכנסת התכוונה להצביע על חוק הקולנוע של רגב בזמן הפגרה

חברי כנסת מהאופוזיציה פנו ליו"ר הוועדה בבקשה שלא לקדם את החוק ללא דיון מעמיק, ולדחות את ההצבעה עליו למושב הכנסת: "נושא כה שנוי במחלוקת צריך לעלות לדיון ברצינות הראויה". מאוחר יותר הודיע היו"ר על דחיית הדיון

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השרה רגב בישיבת סיעת הליכוד, ביוני
השרה רגב (במרכז) בישיבת סיעת הליכוד, ביוני צילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת התכוון להעלות את חוק הקולנוע של שרת התרבות מירי רגב להצבעה בזמן פגרת הכנסת, באופן חריג. הבוקר (ראשון) ביקשו חברי כנסת מהאופוזיציה מיו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), להימנע מכך. לאחר שההצבעה נקבעה ליום שלישי הקרוב, הודיע מרגי על דחיית הדיון.

חברי הכנסת החתומים על המכתב הם דב חנין (הרשימה המשותפת), עופר שלח ומאיר כהן (יש עתיד), מיקי רוזנטל ויוסי יונה (המחנה הציוני) ויו"ר מרצ תמר זנדברג. לדבריהם, "לא ראוי שמהלך חקיקה שישנה לחלוטין את ענף הקולנוע בארץ יעלה להצבעה במהלך הפגרה. נושא כה שנוי במחלוקת, כמו השינוי שמבקשת שרת התרבות מירי רגב לעשות בענף הקולנוע, צריך לעלות לדיון ברצינות הראויה".

התיקון לחוק הקולנוע נועד להעניק לרגב סמכות לפגוע בתקציב מוסדות תרבות שיעברו על "חוק הנכבה". מאות הסתייגויות שהוגשו לתיקון לחוק מנעו את אישורו בוועדה בשבוע האחרון של מושב הכנסת. כתוצאה מכך נדחו ההצבעות לאישור החוק בקריאה שנייה ושלישית, למורת רוחה של רגב.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שבינו לבין רגב היתה מחלוקת מתוקשרת בנוגע להשתתפותו של נתניהו בטקס הדלקת המשואות ערב יום העצמאות, קבע בעבר שדיונים בוועדות יוגבלו בזמן, כדי לאפשר לחברי הכנסת להשתתף בהצבעות במליאה. הוא פרסם הודעה בטוויטר שבה הבהיר כי לפי שעה אין בכוונתו להתיר את המשך הדיון בחוק בוועדה, ובכך לא מנע את דחיית ההצבעות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ