יחימוביץ' פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה: ברושי תקף מינית חיילת כשהיה מג"ד

לפי חברתו לסיעה של ברושי, הוא סימן את החיילת כ"יעד להטרדות מיניות", יצר במכוון מצבים שבהם שניהם לבדם ונכנס לחדרה כשישנה כדי לכפות את עצמו עליה. ברושי: קורא ליחימוביץ' להסיר את חסינותה כדי שאוכל לתבוע אותה דיבה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ ברושי
יהונתן ליס

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) פרסמה היום (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלה כי חבר מפלגתה איתן ברושי הטריד מינית חיילת שלו על בסיס קבוע, בתקופה שבה היה מפקד גדוד. בין היתר, סיפרה כי החיילת התעוררה באחד הלילות "כשלשונו בפיה" והדפה אותו, וכי ניסה ליצור בקביעות מצבים שבהם שניהם ישהו לבדם. לאחר פרסום התקרית האחרונה, שבה נטען כי חבר הכנסת תקף מינית אשה כשהיה יו"ר המועצה האזורית עמק יזרעאל, קראה יחימוביץ' לנשים שנפגעו על ידי ברושי לפנות אליה. בתגובה לפרסום המקרה היום, קרא ברושי ליחימוביץ' להסיר את חסינותה כדי שיוכל לתבוע אותה דיבה.

יחימוביץ' הביאה את סיפורה של החיילת כפי שעלה מהפנייה אליה, והוסיפה כי הצליבה אותו עם גורמים נוספים כדי לאשש את אמיתותו. "היום אביא את סיפורה של מ', אחרי שבדקתי אותו ביסודיות רבה. שוחחתי לא רק אתה אלא עם מי ששרתו עמה בצבא ואימתו את הפרטים, עם מי ששמעו ממנה את המעשה בחלוף השנים, ועם מי שסייעו לי בהצלבת הזמנים, התפקידים, ומקום השירות".

"ברושי היה המג"ד של החיילת מ' כשהטריד אותה מינית על בסיס קבוע ומירר את חייה", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה היום. "סא"ל ברושי הפך את סמלת מ' ליעד להטרדות מיניות מיד כשהגיע לבסיס. זה הלך והחמיר. תחילה, במלים גסות ובוטות תיאר באזניה את כוונותיו כלפיה. היא סירבה בתקיפות. ושוב סירבה, ושוב, ושוב, ושוב. והוא – אינו מרפה, נועץ מבטים באבריה האינטימיים כל אימת שהיא נכנסת למשרדו בתוקף תפקידה. משרה אווירה מאיימת ולוחצת".

עוד כתבה יחימוביץ': "חבריה לגדוד ידעו. תמיד היה מישהו שחיכה קרוב אליה למקרה שהיא לא תצליח להדוף אותו בכוחות עצמה. אחר כך החל לייצר סיטואציות שאילצו אותה לשהות אתו לבד. כך, באחד החגים, דרש ממנה לסגור אתו את החג בבסיס. היא 'חיילת פשוטה', כלשונה, הוא המג"ד, ברור שלא היתה לה ברירה. הוא דרש ממנה להתלוות אליו לסיור בין נקודות שונות שהיו תחת פיקודו. הוא והיא ברכב, והוא ממטיר עליה הצעות מגונות ומלים גסות. היא פחדה ממנו, אבל תבעה ממנו להפסיק".

לדבריה, "באחת הפעמים שבהן ביים וארגן ארועים כדי לכפות עצמו עליה, הצליח לייצר מצב שבו ישן בחדר סמוך לחדר שבו היא ישנה. לא אפרט, אבל אומר שהיו לה כל הסיבות שבעולם להאמין שהיא בטוחה לחלוטין ושלא יעז להתקרב אליה. היא טעתה. לפנות בוקר התעוררה כשלשונו בפיה והוא מנסה לכפות עצמו עליה. היא הדפה אותו, הוא חשש שישמעו והרפה".

לסיכום, צירפה יחימוביץ' את מילותיה של מ': "הארועים האחרונים עוררו בי מחדש את הגועל שחשתי אז. ההבדל הוא שהיום הפחד לא קיים, אך זכרונו של אותו הפחד, חי ונושם. גם חבריי הקרובים שהתקשרו מיד, לאחר פרסום הדברים, זועמים על האיש והוא מעורר בהם את אותה תחושה של גועל... אני שמחה, שלפחות הדור של הבת שלי, כבר יודע, שאין לוותר על הצעקה בכיכר העיר במקרים האלו, ואין מניעה לעשות שיימינג למי שמעז לנהוג כך".

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ח"כ ברושי, אמר בתגובה לפרסום של יחימוביץ': "אני קורא לח"כ יחימוביץ' להסיר את חסינותה ולהתמודד עם הכפשותיה כלפי מרשי במקום בו מבררים את העובדות - בבית המשפט ולא בפייסבוק. לאחר שתוסר חסינותה של יחמוביץ' תוגש נגדה תביעת דיבה. הדברים לא היו ולא נבראו".

בחודש שעבר פורסם כי ח"כ ברושי נגע בישבנה של ח"כ נחמיאס-ורבין באירוע בקיבוץ בארי. אף שנחמיאס-ורבין דרשה מברושי התנצלות מיד, הוא הפנה לה את הגב. אחרי האירוע היא פנתה לח"כ יואל חסון ודרשה ממנו לנזוף בו. יו"ר המפלגה אבי גבאי התערב, ורק אז הוא ניסה להתנצל בפני ורבין שהסכימה לקבל אותה כעבור שלושה ימים. שבועיים לאחר מכן, עם פרסום עדות של אשה שטענה כי ברושי הטריד אותה לפני כמה שנים כשהיה יו"ר המועצה האזורית עמק יזרעאל, דרש גבאי מברושי להגיש את התפטרותו וכתב: "אין מקום לעברייני מין ברחוב או בכנסת". בתגובה, סירב ברושי להתפטר ותבע את גבאי תביעת דיבה על סך 300 אלף שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ