מחאת הדרוזים נגד חוק הלאום: נתניהו כינס את ועדת השרים בנושא בפעם השנייה

לאחר שבפגישה הראשונה של הוועדה הגיעו רק חמישה מתוך 11 השרים החברים בה, הפעם נכחו תשעה. נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו להיפגש עם ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בפגישה עם מנהיגי העדה הדרוזית, לפני שבועיים
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום (שני) את ועדת השרים לענייני העדה הדרוזית, הצ'רקסית והמשרתים בכוחות הביטחון מקרב אוכלוסיית המיעוטים. זו הפעם השנייה שהוועדה מתכנסת מאז ההחלטה על הקמתה בשבוע שעבר, בעקבות המחאה נגד חוק הלאום. בישיבה הראשונה שנערכה, בשבוע שעבר, נכחו נתניהו ורק חמישה מתוך 11 השרים שמונו כחברים בה. הפעם הגיעו לישיבה תשעה שרים.

בישיבת הוועדה דנו בין היתר בחסמים הקיימים ביישום החלטת הממשלה 959, תחת הכותרת "תוכנית לפיתוח ולהעצמת היישובים הדרוזים והצ'רקסים לשנים 2016-19". נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו יואב הורוביץ, שממלא את התפקיד באופן זמני, להיפגש עם ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ומנכ"לי משרדי הממשלה הרלוונטיים ולהביא בפני הוועדה צעדים יישומיים להסרת החסמים, בדגש על דיור ותעסוקה.

נתניהו הכריז על הקמת הוועדה בפתח ישיבת הממשלה ביום ראשון שעבר, על רקע מחאת בני העדה הדרוזית על חוק הלאום. הקמת הוועדה הוזכרה במתווה שהציע נתניהו לנציגי העדה הדרוזית לפני שבועיים. עם זאת, התעקשותו של ראש הממשלה לקדם את פתרון הוועדה אינה תואמת את עמדת הנהגת העדה הדרוזית, שפסלה את ההצעה. בפגישה עם נתניהו לפני שבועיים קרא מנהיגה הרוחני של העדה, השייח מואפק טריף, לקבע את מעמדה של העדה הדרוזית בישראל באופן חוקתי, ולהעניק שוויון זכויות ואזרחות שווה לכל אזרחי המדינה.

הישיבה הראשונה של הוועדה נערכה ביום שני שעבר. ראש הממשלה אמר אז: "חשוב שנקבל החלטות נכונות ולא בפזיזות. על חוק הלאום עבדנו שמונה שנים. אני לא אומר שנעבוד על זה שמונה שנים, אבל גם לא שמונה ימים". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ