נתניהו: לא סביר לסגור את התנועה באיילון באמצע השבוע, זה מובן ויילקח בחשבון

השר כץ דחה את העבודות להקמת גשר יהודית, שתוכננו להתקיים בכמה שבתות בשבועות הקרובים, לאחר לחץ מצד החרדים. גפני: סגרו את התנועה בשביל הרבה אירועים ואיש לא אמר מלה

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו
נתניהו, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי) להקמת הגשר מעל נתיבי איילון, ואמר כי "לא סביר לסגור את התנועה באיילון באמצע השבוע, זה מובן ויילקח בחשבון". נתניהו הוסיף כי הוא לא חושב שתהיה הפרעה כלשהי לתנועה. ראש הממשלה אמר את הדברים עם צאתו לביקור מדיני בליטא.

אתמול הקפיא שר התחבורה ישראל כץ את העבודות להקמת גשר יהודית, שתוכננו להתקיים במהלך כמה שבתות בשבועות הקרובים. ביטול העבודות הגיע לאחר לחץ מצד חברי הכנסת החרדים. בראיון לחברת החדשות אמש אמר כץ כי העבודות יידחו בחצי שנה לפחות. "לא אתן לחסום את נתיבי איילון באמצע שבוע ובסוף השבוע", אמר השר, "אם אי אפשר לבצע את העבודה בשעות הלילה, העבודות יידחו". כץ הוסיף כי העבודות יידחו בשל עבודות אחרות ברכבת, ובראיון בכאן ב' הבוקר אמר: "החשיבות הלאומית, הכלכלית והתחבורתית של הרכבת עולה פי מיליון מגשר הולכי הרגל בתל אביב".

יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה) אמר בצהריים, בתגובה לדברי נתניהו, כי "ראש הממשלה כנראה לא כל כך מודע למה שקורה במדינה". לדבריו, " סגרו את נתיבי איילון לא מזמן על מצעד, סגרו על תחרות ספורטיבית, סגרו גם כבישים מרכזיים אחרים בשביל לעשות פעולות ואף אחד לא דיבר מלה. ראש הממשלה טעה במה שאמר, הוא לא היה צריך להתערב בזה, לא לטוב ולא לרע. בפעם הקודמת שהוא התערב זה לא עזר לנו".

ל"הארץ" נודע כי הוראת כץ להקפיא את העבודות בשבת אינה נמצאת בתחום סמכותו. לפי חוות דעת של היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עו"ד מלי סיטון, למשרד התחבורה אין סמכות להתערב בהחלטות החברות הממשלתיות בכל הנוגע לביצוע עבודה בשבת. חוות הדעת פורסמה בשנה שעברה.

אמש אמרו גורמים בלשכת ראש הממשלה כי לא סביר שהתנועה באמצע השבוע בנתיבי איילון תיעצר. במפלגות החרדיות הביעו אתמול שביעות רצון מהחלטת שר התחבורה לבטל את העבודות בשבת. מי שביקש את חוות הדעת היה כץ עצמו, כדי להדוף את לחצי המפלגות החרדיות למנוע את עבודת הרכבת בשבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ