נתניהו על הגשר באיילון: סומך על כץ שימצא את הפתרון המיטבי

ראש הממשלה הטיל את האחריות לפתרון המשבר על שר התחבורה, שעות לאחר שמתח ביקורת על הקפאת העבודות בשבת: "לא סביר לסגור את התנועה באיילון באמצע השבוע"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה בנתיבי איילון, היום
אתר הבנייה בנתיבי איילון, היוםצילום: מגד גוזני

בעקבות הסערה סביב העבודות להקמת הגשר מעל נתיבי איילון, מסרה הערב (חמישי) לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא "סומך על השר ישראל כץ שיטפל בנושא העבודות על הגשר ושימצא את הפתרון המיטבי". זאת, שעות לאחר שנתניהו מתח ביקורת על החלטת כץ להקפיא את העבודות להקמת הגשר בשבתות, ואמר: "לא סביר לסגור את התנועה באיילון באמצע השבוע, זה מובן ויילקח בחשבון".

אתמול הקפיא שר התחבורה ישראל כץ את העבודות להקמת גשר יהודית, שהיו אמורות להתחיל ביום שישי הבא ולהתקיים בשבתות בחודשים הקרובים. זאת, בעקבות לחץ מצד חברי כנסת מהסיעות החרדיות. בעקבות ההחלטה מסרו מקורות בלשכת נתניהו כי ביצוע העבודות בימי השבוע אינו סביר. בראיון לחברת החדשות אמש אמר כץ כי העבודות יידחו בחצי שנה לפחות. "לא אתן לחסום את נתיבי איילון באמצע השבוע ובסוף השבוע", אמר השר, "אם אי אפשר לבצע את העבודה בשעות הלילה, העבודות יידחו". 

כפי שדיווח "הארץ" אתמול, לכץ כלל אין סמכות להקפיא את העבודות. חוות דעת של היועצת המשפטית למשרד התחבורה, עורכת הדין מלי סיטון, קבעה כי המשרד אינו יכול להתערב בהחלטות החברות הממשלתיות לגבי ביצוע עבודות בשבת. חוות הדעת חוברה בשנה שעברה לבקשת כץ עצמו - שביקש להדוף את לחצי המפלגות החרדיות לבלום את עבודות הרכבת בשבת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ