גילה גמליאל: היה עדיף אם מפלגות חרדיות ודתיות לא היו משתלבות בפוליטיקה

בראיון לגלי צה"ל הסבירה השרה לשוויון חברתי כי "פוליטיקה היא עניין של פשרות ודת היא עניין חד-משמעי". היא קראה לשינוי שיטת הממשל והביעה תמיכה בהפרדת דת ממדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גמליאל בכנסת, השנה
גמליאל בכנסת, השנהצילום: יצחק הררי / דוברות

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, אמרה היום (שלישי) כי מוטב היה אם מפלגות חרדיות ודתיות לא היו משתלבות במערכת הפוליטית. גמליאל נשאלה בראיון לגלי צה"ל אם יכול להיות שוויון כאשר בממשלה יושבות מפלגות דתיות, שבחלקן נשים לא יכולות להיבחר. גמליאל השיבה: "אני חושבת שאם היתה אפשרות שלא לערבב מפלגות חרדיות ודתיות בתוך מערכת פוליטית אז ודאי - כי פוליטיקה היא עניין של פשרות ודת היא עניין חד-משמעי".

גמליאל (הליכוד) הסבירה כי היא תומכת בהפרדה בין דת למדינה וקראה לשינוי שיטת הממשל. "לפעמים יש מחדלים שקבוצה מאוד קטנה בהקשר של הפרלמנט יכולה לבוא ולהשפיע על מדיניות שלמה שרוב חברי הכנסת לא מסכימים לה", הסבירה. "צריכה להיות התעוררות ציבורית על מנת לדרוש את זה כדי שלחברה שלנו תהיה גם את היציבות השלטונית גם את היכולת לשלוט לפי הרוב. עם כבוד, כמובן, לכל המיעוטים שנמצאים בחברה שלנו".

הדרת נשים מהמפלגות החרדיות נתונה במחלוקת בשנים האחרונות. בחודש שעבר, במסגרת עתירה שהגישה קבוצת נשים, שופטי בג"ץ הציעו למפלגת אגודת ישראל למחוק מהתקנון שלה את הסעיף שמונע מנשים להיות חברות במפלגה. אם אגודת ישראל תסכים להצעת השופטים, המשמעות היא שבית המשפט לא ייתן פסק דין עקרוני שיאסור על אפליית נשים במפלגות. במצב כזה, הנשים החרדיות יוכלו להיות חברות מפלגה, אבל הרבנים, שמתנגדים לכניסת נשים לפוליטיקה, יוכלו להמשיך למנוע מהן להתמודד בבחירות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ