שר הדתות דוד אזולאי מת בגיל 64

אזולאי, נשוי ואב לארבעה, עלה לארץ ממרוקו בגיל תשע ונבחר לכנסת לראשונה ב-1996 מטעם ש"ס. לאחרונה, בעקבות החמרה במחלת הסרטן שבה לקה, התפטר מתפקידו כח"כ והוחלף בידי בנו

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד אזולאי בדרכו לישיבת קבינט, ב-2015
דוד אזולאי בדרכו לישיבת קבינט, ב-2015צילום: מרק ישראל סלם

שר הדתות דוד אזולאי מת היום (שלישי) בגיל 64, לאחר שנאבק בשנים האחרונות במחלת הסרטן. בשנה האחרונה אושפז אזולאי כמה פעמים ועבר סדרת טיפולים שבמהלכם החלים מהמחלה, אך לאחרונה הוא חלה פעם נוספת.

במהלך מאבקו במחלה, הקפיד אזולאי, נשוי ואב לארבעה, לשמור על פרטיותו. הוא נולד בעיר מקנס שבמרוקו. כשהיה בן תשע עלה עם משפחתו לישראל. בצבא שירת כחובש קרבי. בין השנים 1993-1978 כיהן כחבר מועצת העיר עכו, שבה התגורר. בשנת 1996 נבחר לכנסת מטעם סיעת ש"ס ובמארס האחרון התפטר מתפקידו כחבר כנסת בעקבות מצבו הבריאותי. את מקומו במליאה מילא בנו ינון.

אזולאי עם אריה דרעי ב-2015. זכה להערכה במפלגהצילום: יאיר אטינגר

אזולאי נחשב בש"ס לאיש עבודה ופחות לאיש פוליטי, כאשר במהלך השנים השתדל להימנע מעימותים פנים מפלגתיים ועמד בראשות ועדות שונות בכנסת וכן כיהן כסגן שר. הוא זכה להערכה רבה בקרב אנשי המפלגה, גם כאשר אלי ישי עמד בראש המפלגה וגם בעת כהונת דרעי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "ממשלת ישראל אבלה על פטירת חברנו היקר, השר אזולאי. דוד כיהן במשך למעלה משני עשורים כחבר כנסת, ויזם חוקים רבים שתכליתם להיטיב עם אזרחי המדינה. הוא היה שר מצוין וחרוץ שהאיר פנים לכל אדם, אוהב שלום ורודף שלום. הוא יחסר לי ולכל חברי הממשלה. אנו שולחים תנחומים עמוקים לבני משפחתו הנפלאה, ובתוכם הבן ינון שממשיך את דרכו כחבר כנסת".

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר: "ידידי דוד היה אחד הפולטיקאים המרגשים והמחוברים ביותר לכל שבטי ישראל. איש עכו שעסק בצרכי ציבור באמונה כל ימיו לצד מסירות אין קץ למשפחתו הנפלאה. בתקופה האחרונה הוא התמודד בגבורה עם מחלתו אך הקפיד להמשיך ולשרת את הציבור ככל יכולתו. נישא את זכרו בליבנו".

עמיתו לסיעה של אזולאי, ח"כ מיכאל מלכיאלי, מסר: "פטירת הרב אזולאי היא בשורה קשה ועצובה לעם ישראל בכלל ולי ברמה האישית בפרט. הוא לא היה נח ולא שקט עד שהפנייה של האזרח הפשוט, הייתה מסתדרת על הצד הטוב ביותר".

מטעמו של הרב הראשי לישראל יצחק יוסף נמסר: "עולם הרבנות ושירותי הדת איבד היום את אחד מגדולי תומכיו ומעריציו, הרב אזולאי שפעל ללא לאות בדרכו השקטה הייחודית בעוצמה ולשם שמים לשמירה על כבוד הרבנות ומסורת ישראל ולשמירת זהותה היהודית של המדינה, וזכה להעמיד דורות ישרים ההולכים בדרכו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ