הממשלה אישרה את מינוי טליה איינהורן ומשה טרי לוועדה למינוי בכירים

השר לוין, שהמליץ על השניים, אמר כי הוא מקווה שהוועדה תוכל לאשר את המינויים הדחופים, בהם הרמטכ"ל והמפכ"ל. נתניהו לא השתתף בהצבעה בשל החקירות נגדו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טרי ואיינהורן
טרי ואיינהורן

הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד למנות את פרופסור טליה איינהורן ומשה טרי לוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו לא השתתף בהצבעה, זאת משום שהוא לא יכול להתערב בהליכי מינוי המפכ"ל בשל החקירות נגדו.

השר יריב לוין, שהמליץ על מינוי השניים, הביע בישיבה תקווה שהחלטת הממשלה תאפשר לוועדה לאשר את המינויים הדחופים לשורת תפקידים בכירים, בהם הרמטכ"ל, המפכ"ל ונציב השב"ס.

המפכ"ל רוני אלשיך והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, בפברואר האחרון. רק מפגש אחד עם היועץצילום: מגד גוזני

השר לוין התייחס לפרישתם של המועמדים הקודמים, איריס שטרק ויעקב נגל, לאחר שהוגשה עתירה לבג"ץ נגד כהונתם בוועדה. לדבריו, הפסילה "היתה בלתי מוצדקת על פניה ופגעה פגיעה קשה ביכולת לשכנע אנשים בעלי ניסיון ויכולת מוכחים לתרום לשירות הציבורי". לוין הוסיף: "במשטר דמוקרטי תקין, ביקורת ואישור מינויים צריכה להיעשות על ידי הפרלמנט לאחר הליך שימוע כפי שנעשה בארה"ב, ולא על ידי ועדות והרשות השופטת אשר בפועל נוטלים לעצמם את הסמכות לקבוע בסופו של דבר מי יתמנה".

מינויה של איינהורן נתקל בקשיים בשבוע שעבר לאחר שהתברר כי בנה, ישראל איינהורן, משמש יועץ בכיר לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, שאמור להביא בפני הוועדה את מועמדיו לתפקיד הרמטכ"ל. לאור הקשיים, בנה התפטר מתפקידו.

איינהורן משמשת חוקרת בכירה במחלקה לכלכלה ולמינהל עסקים באוניברסיטת אריאל, פרסמה בעבר מאמרים בהם טענה כי השטחים אינם שטח כבוש על פי המשפט הבינלאומי משום שלא נלקחו מריבון זר. היא חתמה ב-2004 על גילוי דעת עליו היו חתומים גם אביו ואחיו של נתניהו, ובו קריאה לחיילי צה"ל ולשוטרים לא להשתתף בפינוי ההתנחלויות משום ש"גירוש ועקירה הם פשע לאומי ופשע נגד האנושות".

טרי הינו בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה ותואר שני בכלכלה ובמינהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן. הוא כיהן בכמה תפקידים בכירים בשירות הציבורי ובמשק, ובין היתר היה מנכ"ל רשות הדואר.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ