יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר כולנו, השר משה כחלון, אמר הערב (שלישי) כי מפלגתו לא תסכים לשבת בקואליציה תחת בנימין נתניהו אם יוגש נגדו כתב אישום. על רקע הדיווח אתמול בחברת החדשות אודות סעיף המאפשר לח"כים לבקש שלא להסיר את חסינותם, אמר כחלון לתוכנית הכלכלית כי מפלגתו לא תסכים לתכתיבים מנתניהו בנושא כתנאי לכניסתם לקואליציה הבאה.

"ראש ממשלה תחת כתב אישום, אחרי שימוע, לא יוכל לתפקד", אמר כחלון, שהוסיף כי "אף אחד (מראשי המפלגות, י"ל) לא יקבל את זה". לדבריו, "ברגע שהיועץ המשפטי לממשלה קובע שיש המלצה על כתב אישום, ראש הממשלה לא יוכל לתפקד. אפילו לא צריכים אותי בשביל זה". הוא שב על דברים שאמר במארס האחרון, ולפיהם מפלגתו לא תישאר בממשלה אם נתניהו יעמוד בראשה כשמתנהל נגדו משפט.

על הטענות בליכוד כי נתניהו חף מפשע עד שיוכח אחרת, וכי הוא יוכל לכהן גם אם יתנהל נגדו משפט, אמר במארס כחלון: "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים. אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל לכהן, הוא לא צריך אותי בשביל זה. לדעתי הוא עצמו יקום ויילך, או שהמפלגות האחרות (יעזבו)".

הבוקר אמר יו"ר הקואליציה דוד אמסלם כי אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו, הוא יצביע בעד הסעיף, המאפשר לח"כים להגיש את הבקשה אם הוגש נגדם כתב אישום "שלא בתום לב או בתוך הפליה". לדבריו, "אם זה יעלה ויתברר שאפשר להשתמש בסעיף הזה אני אצביע לו, משום שהסעיף הוא לא חשוב. הפיכה במדינת ישראל זה הרבה יותר גרוע מלהשתמש במשהו טכני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ