נתניהו: זו קואליציה טובה, לא צריך ללכת לבחירות על חוק הגיוס

רה"מ התייחס בישיבת שרי הליכוד לאפשרות של פיזור הכנסת, ואמר כי אם זו תתפזר כעת "לא יהיה לחרדים חוק גיוס טוב מזה". בישיבת הממשלה קרא נתניהו למועצת גדולי התורה, שתתכנס היום, לאשר את החוק

חיים לוינסון
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, היום
חיים לוינסון
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת שרי הליכוד כי לא צריך להכריז על בחירות חדשות עקב חוק הגיוס. "זו קואליציה טובה", הדגיש. "אם רוצים, אפשר ללכת לבחירות, אפשר לעשות זאת על הרבה סיבות, לא צריך את נושא חוק הגיוס".

בתגובה להערה כי אפשר להעביר את החוק בכנסת הבאה בתמיכת מפלגת יש עתיד, אמר נתניהו כי "לא יהיה לחרדים חוק גיוס טוב מזה". אחד השרים השיב לראש הממשלה כי החרדים יוכלו לקבל את החוק באותם התנאים גם אחרי הבחירות, אמר נתניהו: "בכלל לא בטוח".

ראש הממשלה תמך בחוק הגיוס גם בישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר. נתניהו קרא למועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, שתתכנס אחר הצהריים לדון בנושא, לאשר אותו. "החוק צריך לעבור והגיע הזמן לשים אותו מאחורינו לטובת כולם", אמר.

ראש הממשלה הוסיף כי זהו "חוק טוב, חוק מאוזן. מאזן בין צורכי הצבא שהכין אותו לצורכי הציבור החרדי. זאת עמדתי, זאת צריכה להיות גם עמדת הממשלה, לטובת המדינה, לטובת הציבור החרדי, לטובת היחסים של חרדים-חילונים. לכן אני קורא למועצת גדולי התורה שמתכנסת היום לקבל את ההחלטה הנכונה".

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הורתה ביוני האחרון לנציגיה בכנסת לפרוש מהקואליציה על רקע חוק הגיוס. אולם ביולי האחרון הנחתה את ארבעת חברי הכנסת מטעמה לעכב את פרישתם, והיום היא תתכנס כדי להחליט שוב בנושא. אם הכנסת לא תאשר את חוק הגיוס, לאחר שחוק הגיוס הקודם בוטל בידי בג"ץ, היא צפויה להתפזר ולגשת לבחירות חדשות. עם זאת, בג"ץ אפשר לכנסת לחוקק חוק חדש עד 2 בדצמבר.

חוק הגיוס כולל יעדי גיוס חדשים לצה"ל ולשירות הלאומי, העלאה הדרגתית בכל שנה של מספר המשרתים, סנקציות כלכליות על ישיבות שלא יעמדו ביעדי הגיוס והטבות לכלל המשרתים. החוק מבוסס על ועדה לבחינת גיוס החרדים, שהמלצותיה אושרו על ידי שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ