ליברמן על חוק הגיוס: "מי שחיפש תירוץ להקדים את הבחירות - שיחפש תירוץ אחר"

שר הביטחון התייחס בדבריו לפשרה המסתמנת בעמדת אגודת ישראל. כחלון התייחס גם הוא לחוק והודיע שיתמוך בנוסח שיהיה מקובל על צה"ל

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, במאי
ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, במאיצילום: אוליבייה פיטוסי

שר הביטחון אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) התייחס היום (שני) לפשרה המסתמנת בעמדת אגודת ישראל לגבי חוק הגיוס, ואמר: "שמעתי את ההחלטה של מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. זו החלטה שקולה, חכמה ואחראית וכל מי שחיפש תירוץ להקדים את הבחירות - שיחפש תירוץ אחר". ליברמן הוסיף בישיבת סיעתו כי הוא "מניח שנצליח לעבור בשלום גם את מכשול הגיוס - וזה לא יהיה סיבה למשבר קואליציוני גם אם החרדים יצביעו נגד".

ליברמן לא אמר שיתנגד לשינויים בנוסח חוק הגיוס במסגרת פשרה עם החרדים, כפי שהצהיר לפני שבוע. "לא מתכוון לפרט מעבר לזה", אמר. "יש חוק מצוין. מה שברור הוא שגם אם החרדים יצביעו נגד, אף אחד לא יפרוש מהקואליציה".

שר האוצר משה כחלון (כולנו) התייחס גם הוא לחוק הגיוס בישיבת סיעתו, ואמר כי יתמוך בנוסח חוק שיהיה מקובל על צה"ל. "חוק הגיוס הוא לא מתווה לפוליטיקאים, הוא לא מתווה לפתרון בעיות פוליטיות, לא מתווה לפתרון בעיות קואליציוניות", אמר. "מי שמגייס חיילים זה צה"ל. לא רבנים ולא פוליטיקאים. לכן, אם יגיע מתווה שלא מקובל על הצבא, לא נתמוך בו".

אתמול פורסם כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל צפויה להורות לנציגיה בכנסת להתפשר בנושא חוק הגיוס על מנת שלא להביא לפירוק הממשלה. לפי גורם במפלגה, נציגיה צפויים לבקש לבצע שינויים מינוריים בחוק. לדבריו, גם אם השינויים לא יתקבלו הם לא יפרשו מהקואליציה אלא יסתפקו בהצבעה נגד החוק בלבד. 

בישיבת הסיעה של ישראל ביתנו התייחס ליברמן גם למצב בדרום ואמר: "המטרה שלנו מול חמאס היא להשיג חמש שנים של שקט ורגיעה בדרום. היעד האסטרטגי של חמאס זה הסרת המצור - קרי יכול להכניס חופשי נשק מאיראן, מדריכים איראניים, אנשי חיזבאללה ותחמושת. הבעיה היא לא שיגור בלוני תבערה או חיכוך על הגדר, כי הם אמרו שלא יפסיקו את האלימות מבלי שנפסיק את המצור. לכן אני אומר, עם כל הכאב והסיכונים - עזה תחילה. גם במחיר שהסכסוך יתרחב לעימות כולל. חייבים החלטת קבינט ולמרות ההתלהמות בחוץ, בתוך החדר אומרים דברים אחרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ