קידום מעמד האשה ומאבק בחוק הלאום: ח"כית חדשה הושבעה לרשימה המשותפת

ניבין אבו רחמון, מורה לאזרחות בת 37, תכהן לצד חנין זועבי ועאידה תומא סלימאן. "זו פריצת דרך לנשים הערביות בישראל", אמרה סלימאן. בל"ד תחרים את המליאה בחודש הקרוב במחאה על חוק הלאום

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ ניבין אבו רחמון בנאום ההשבעה שלה, אמש
ח"כ ניבין אבו רחמון בנאום ההשבעה שלה, אמשצילום: דודו בכר

הרשימה המשותפת, המורכבת מהמפלגות חד"ש, בל"ד, רע"ם ותע"ל, הרחיבה אמש (שני) באופן רשמי את מספר חברותיה במליאה: ניבין אבו רחמון מבל"ד הושבעה לכנסת, והיא מחליפה את ואאל יונס (תע"ל) שפרש באוגוסט שעבר במסגרת רוטציה בין המפלגות המרכיבות את הרשימה. 

אבו רחמון מצטרפת לשתי חברות הרשימה המשותפת שכבר מכהנות בכנסת: ח"כ חנין זועבי (בל"ד) ועאידה תומא סלימאן (חד"ש). "זו פריצת דרך לנשים ערביות בישראל. ניבין היא מודל חיקוי עבור כל הנשים הערביות", אמרה אתמול סלימאן.

חברי הרשימה המשותפת מוחים על חוק הלאום במליאת הכנסת, במאיצילום: אוליבייה פיטוסי

אבו רחמון, בת 37, היא מורה לאזרחות מבועיינה נוג’ידאת שבצפון, מראשוני הצעירים בבל"ד ופעילה במפלגה מאז 1998. לצד המאבק בחוק הלאום, היא צפויה להתמקד בכנסת בעיקר בזכויות ילדים ובקידום מעמד האשה. בנאום הבכורה שלה במליאה אמרה כי היא "מתחייבת להיאבק בחוק הלאום. מי שמאמין בערכים של שוויון יבין שאחרי חוק הלאום אי אפשר לחזור למצב רגיל". היא הוסיפה שתיאבק גם בכל חקיקה "שמשתמשת בלאום כעילה לשלילת זכויות או מעניקה זכויות יתר לקבוצה אחת על חשבון השנייה".

בתוך כך, סיעת בל"ד הודיעה על החרפת פעילותה נגד חוק הלאום באמצעות החרמת הישיבות של מליאת הכנסת בחודש הקרוב. "בל"ד רואה במהלך הזה צעד נוסף להעמקת המאבק הפוליטי והציבורי נגד חוק היסוד הגזעני”, נכתב בהודעת המפלגה. "אנו רואים בייצוג הפרלמנטרי שלנו מאבק לכל דבר. נילחם במדיניות שהופכת את הייצוג הזה לייצוג מרוקן מכל תוכן פוליטי ולריטואל פורמלי שבאמצעותו איננו יכולים להשפיע על המדיניות כלפינו ועל מיסוד המדינה כמדינה גזענית שלא מכירה בילידים הפלסטינים של המולדת הזאת".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר במליאה כי מפלגתו החליטה על צעד מחאה נוסף נגד חוק הלאום: מעתה יקפידו חבריה לשאת את נאומיהם בכנסת גם בשפה הערבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ