עמותת ימין בקמפיין נגד הקרן החדשה: התנ"ך מחוץ לחוק ותיכון על שם ערפאת

"הפורום הציבורי", שבראשו עומד פעיל הבית היהודי שהיה מקורב לשר בנט, פרסם סרטון הקורא שלא להצביע למועמדים בבחירות המקומיות שנתמכים בידיה. מנכ"ל הקרן: נפעל משפטית נגדם, אנחנו לא מכירים את המועמדים

אור קשתי
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרטון
אור קשתי
נעה שפיגל

סרטון מטעם עמותת הימין "הפורום הציבורי" תוקף את הקרן החדשה לישראל וקורא שלא להצביע למועמדים בבחירות לרשויות המקומיות שנתמכים על ידה. " לא נותנים לקרן החדשה להרוס לנו את החיים/העיר", נכתב בסרטון.

הפורום הציבורי קרא בסרטון לבדוק מיהם המועמדים שפעילי הקרן החדשה ממליצה עליהם וכתב "שלא תעזרו להם להרוס אותנו". עוד נכתב בסרטון: "יש כאלו שהבחירה בהם מסכנת את העתיד המשותף שלנו". הפורום הציבורי גם פרסם באתר האינטרנט שלו רשימת מועמדים שלטענתו נתמכים בידי הקרן החדשה.

הסרטון מציג תרחיש שמתקיים בשנת 2048, שלפיו שמה של מדינת ישראל שונה לישראטין, ראש הממשלה הוא אחמד טיבי, הנשיאה היא זהבה גלאון וספרי תנ"ך הוצאו מחוץ לחוק. הסרטון מתקיים בתיכון על שם יאסר ערפאת, ועל שלט בית הספר נכתב שהוא הוקם בסיוע הקרן.

"איך יש לך את הספר הזה? אתה פשוט עבריין", אומרת מורה בסרטון לתלמיד שהחזיק ספר תנ"ך, "בגלל שאתה עוד קטין, יש לי חובת דיווח למשטרה להורים שלך שסיפקו לך את התכנים הנוראיים הללו". המורה גורסת לאחר מכן את התנ"ך.

יושב ראש ומייסד הפורום הציבורי, איתי גרנק, עמד עד תחילת השנה בראש ארגון "זהות", שמייצג את המרכזים להעמקת הזהות היהודית בחינוך החילוני. בתקופתו גדל תקציב משרד החינוך למרכזים האלה, שבראש רבים מהם עומדים פעילים של מפלגת הבית היהודי. הוא חבר מרכז הבית היהודי ונחשב למקורב ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ולאיילת שקד. גרנק הקים את הפורום הציבורי כתגובת נגד לפורום החילוני, שפועל נגד הדתה במרחב הציבורי.

מהקרן החדשה לישראל נמסר: "הפורום הציבורי הוא גוף בעל זיקה פוליטית ברורה, שמבקש להשפיע על מערכת הבחירות המוניציפליות על ידי הפצת שקרים על הקרן החדשה לישראל. הקרן החדשה לישראל תפעל בהליך משפטי נגד הפורום הציבורי, שמסית, משקר ועובר על חוק הבחירות".

מנכ"ל הקרן החדשה, מיקי גיצין, כתב בטוויטר בתגובה לסרטון: "איתי גרנק, מהבית היהודי האיש שאחראי על פרוייקט 'זהות' שמקבל מיליונים ממשרדי הממשלה של המפלגה, בקמפיין שקרי, מסית ועלוב על מעורבות הקרן החדשה לישראל בבחירות המונציפאליות. הם צירפו רשימה של מועמדים לראשות העיר שאנחנו לא מכירים כדי לנסות להשפיע באופן פעיל על הבחירות. מכתב מעורך דין בדרך".

הפורום הציבורי מסר בתגובה: "תקופה ארוכה אנו עוקבים אחרי פעילות הקרן החדשה ושלוחותיה בישראל. בימים הקרובים נציג ממצאים מדהימים על מעורבות הקרן החדשה בבחירות המקומיות בישראל. הקרן החדשה שמה את השנאה בין חילונים ודתיים בראש סדר העדיפויות. אנשיה עושים הכל על מנת לסכסך ולהביא למלחמת אחים. אנו כאן לחשוף את האמת ולעצור את המזימה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ