נתניהו על סער: "רקח תרגיל חתרני כדי שלא אהיה ראש הממשלה"

רה"מ התייחס בנאום שנשא ביום הולדתו לדיווח ב"ישראל היום", לפיו סער וריבלין פועלים למנוע כהונה נוספת של נתניהו: "זה נועד לכישלון, אבל זה חשף פרצה בחוק ונחשוב מה לעשות עם זה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וסער, 2013
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז הערב (רביעי) במסיבת יום הולדתו כי השר לשעבר גדעון סער ניסה לקשור קשר כדי להביא להדחתו אחרי זכיית הליכוד בבחירות. זו הפעם הראשונה שנתניהו מתייחס באופן ישיר לדיווח שפורסם היום ב"ישראל היום".

על פי הדיווח, נתניהו נמנע מלהקדים את הבחירות הבאות מחשש שאחריהן יטיל נשיא המדינה ראובן ריבלין את הרכבת הממשלה על חבר כנסת אחר. עוד דווח בעיתון כי גורם בליכוד, המקורב לריבלין, שוחח בימים האחרונים על הנושא עם חברי כנסת מהמפלגה וכן עם "איש תקשורת המקורב לליכוד", וביקש מהם לשתף עמו פעולה. בהמשך זוהה אותו גורם כסער.

נתניהו נואם ביום הולדתו על "קונספירציית סער"

"זה כמה שבועות שאני יודע ששר לשעבר בליכוד מדבר עם גורמים בקואליציה ורקח איזה תרגיל חתרני, שאני אביא את הליכוד לניצחון סוחף בבחירות ואחר כך ידאגו שאני לא אהיה ראש ממשלה, בניגוד לרצון בוחרי הליכוד, בניגוד לרצון הציבור, בניגוד לדמוקרטיה", אמר נתניהו. "אני מסתובב בארץ יחד אתכם ואני רואה את התמיכה האדירה בנו: בי, ברעייתי, תמיכה שאני לא זוכר כמותה מאז שנכנסתי לפוליטיקה. ולכן מלכתחילה זה נועד לכישלון כי הציבור לא נותן לדבר כזה לקרות. אבל זה כן חשף פרצה בחוק ואנחנו נחשוב מה לעשות עם זה".

מוקדם יותר הכחיש סער את הפרסומים. "בדרך כלל איני נוהג להתייחס לטענות הזויות ובפרט שאין אדם שמוכן להתייצב מאחורי הדברים ולומר אותם בקולו", כתב בטוויטר, "אבל מאחר ששמי שורבב אני מודיע בצורה הכי ברורה: אין שחר לדברים שפורסמו. הם מופרכים לחלוטין. מטרידה אותי המחשבה שיש מי שלוחש על אוזנו של ראש הממשלה הבלים מסוג זה". עוד כתב סער: "נמתין בכיליון עיניים לבדל של ראיה לאישוש תיאוריית הקונספירציה המגוחכת".

גם בבית הנשיא הכחישו את הדיווח, ומסרו: "קראנו לעומק את הדברים אך התקשינו למצוא מידע של ממש מלבד תיאור מפורט של פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי או אפילו מחשבה שהתרחשו במציאות. כידוע, את הטיפול בתופעות שכאלה יש להשאיר בידי אנשי מקצוע שאינם דוברים".

לפי "ישראל היום", ראש הממשלה נמנע מלהקדים את הבחירות בשל חשש כי ריבלין יטיל את הרכבת הממשלה על חבר כנסת אחר. עוד דווח כי גורם בליכוד המקורב לריבלין - ובהמשך פורסם שמדובר בסער - שוחח בימים האחרונים בנושא עם חברי כנסת מהמפלגה ועם "איש תקשורת המקורב לליכוד", וביקש מהם לשתף פעולה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ