"יש תנאי אחד - ז'קי לוי ראש העיר": נתניהו הבטיח לחבר את תושבי בית שאן למרכז

ראש הממשלה אמר בכנס תמיכה במועמד ז'קי לוי כי הוא מתכוון לחבר את תושבי העיר ישירות לת"א ולירושלים: "אני אעזור בכל מחיר לבית שאן, אבל זה שונה כשיש לך תותח על כמו ז'קי לוי"

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בנאומו בפתיחת מושב החורף של הכנסת, בשבוע שעבר
נתניהו בנאומו בפתיחת מושב החורף של הכנסת, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לתושבי בית שאן כי יערוך "שינוי ברכבת" ויחבר אותם למרכז הארץ, אך הוסיף לאחר מכן: "יש רק תנאי אחד - ז'קי לוי ראש העיר". אירוע התמיכה, שתיעוד שלו התפרסם הערב (רביעי) במהדורת החדשות של כאן 11, התקיים לפני כשבועיים, ולא הורשו להיכנס אליו עיתונאים. 

"אני הולך לעשות שינוי קטן ברכבת. שינוי קטן", אמר נתניהו לתושבים בכנס. "כרגע, צריך לנסוע לחיפה, נכון? עולים למעלה, אחרי זה צריך להחליף... אתם מכירים את זה. לא מה שיהיה. אנחנו הולכים לבנות מנהרה, ולא... נקצר את כל הכיוון הזה. נעבור שם, כמו בוואדי מילק. פשוט חותכים, ישר לתל אביב וישר לירושלים. אתם לא יכולים לדמיין. אנשים יבואו לבית שאן, לא רק יחזרו לבית שאן. כולם יטוסו לבית שאן, וזה יהיה משהו נפלא, מה שכאן הולך להיות... יש רק תנאי אחד קטן: ז'קי לוי ראש העיר, ז'קי לוי ראש העיר". לאחר מכן הבהיר נתניהו: "אני אעזור בכל מחיר לבית שאן, אבל זה שונה כשיש לך תותח על כמו ז'קי לוי".

ניתן להניח כי נתניהו התכוון לתוכנית מסילת עירון, שעיקרה בניית מסילה מרכבת העמק לתחנת הרכבת בחדרה. כיום, נאלצים התושבים לנסוע לתחנת חיפה על מנת להמשיך בנסיעה לתל אביב. כבר בשנת 2016 הבטיח שר התחבורה ישראל כץ עם חניכת התחנה, כי תיבנה מסילה נוספת שתחבר אותה למרכז הארץ ותאפשר להגיע ממנה ישירות לתל אביב.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מדובר בהקלטה שנערכה באופן מניפולטיבי במטרה להוציא את הדברים מהקשרם. בקטע המלא, שזמין ברשת, מבהיר רה"מ באירוע שני דברים: 1. הוא יסייע לבית שאן בכל מקרה, לא משנה מי ייבחר. 2. הוא מבקש לדאוג שראשי ערים משתמשים נכונה בתקציבי הממשלה ולא מבזבזים את המשאבים. הוצאת הדברים מהקשרם היא מעשה פסול. אנו דוחים אותו על הסף ומצפים לתיקון הדברים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ