אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

השר צחי הנגבי החליט היום (חמישי) שלא לדחות את הבחירות לראשות עיריית אלעד, בניגוד לרצונו של שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי. הנגבי קיבל סמכויותיו של דרעי לדון בבקשת הדחיה, שנועדה לאפשר למועמד ש"ס יצחק פינדרוס להתמודד, עקב ניגוד העניינים שבו מצוי דרעי.

הנגבי דן בשאלת דחיית הבחירות בעקבות עצומה שעליה חתמו אלפים מתושבי אלעד, שטענו כי החלטת בית המשפט לפסול את פינדרוס משום שמרכז חייו אינו באלעד הותירה אותם ללא מועמד ראוי. לשר הפנים יש סמכות לדחות את הבחירות אם מצא כי קיימות "נסיבות מיוחדות", אך הנגבי קבע כי אלו לא מתקיימות במקרה זה.

יצחק פינדרוס בבג"ץ, ביום שניצילום: אוליבייה פיטוסי

הנגבי ציין כי בית המשפט העליון קבע כי נסיבות מיוחדות הן למשל "מצבי חירום ביטחוניים ברמה שאינה מאפשרת כל היערכות לבחירות ברמה סבירה, או מצב משברי של רשות מקומית שאינה מסוגלת להיערך לבחירות ולהתנהל לאחר מכן בהליך דמוקרטי תקין".

בית המשפט פסל את מועמדותו של פינדרוס בנימוק שהעביר את כתובתו לעיר כדי להשתתף בבחירות. פינדרוס שימש עד לאחרונה ממלא מקום ראש העיר ירושלים, והתבקש על ידי דגל התורה וש"ס להתמודד באלעד זמן קצר לפני הגשת הרשימות. ועדת הבחירות אישרה את מועמדותו, חרף הטענות כי מרכז חייו אינו באלעד. חבר המועצה שי נתן מהבית היהודי עתר לבית המשפט המחוזי בלוד שהורה על פסילתו של פינדרוס, זאת לאחר שנתן הציג תיעוד שביצעו חוקרים פרטיים, שלפיו מרכז חייו של פינדרוס נותר בירושלים. פינדרוס עתר לבג"ץ נגד החלטת המחוזי, אך עתירתו נדחתה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ