אורן חזן כינה את אילן גילאון "חצי בן אדם" בדיון במליאת הכנסת

לאחר שגילאון, המתנייד בכיסא גלגלים, אמר לחזן כי היה כותב עליו את "הגולם מפראג", השיב הח"כ מהליכוד: "אם לא היית חצי בן אדם, הייתי עונה לך". הוא התנצל ואמר כי התכוון ל"תרבותו" של גילאון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חזן ורגב בכנסת, היום
חזן ורגב בכנסתצילום: אמיל סלמן

ח"כ אורן חזן כינה הערב (שני) את ח"כ אילן גילאון, המתנייד בכיסא גלגלים, "חצי בן אדם". הח"כ מהליכוד השיב לגילאון ממרצ שאמר לעברו: "עליך הייתי כותב את הגולם מפראג". דברי התגובה של חזן, "אם לא היית חצי בן אדם, הייתי עונה לך", עוררו זעם במליאה. 

יו"ר הישיבה ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) ביקש מחזן להתנצל, אך זה סירב והתעקש כי דבריו התייחסו "לתרבות שלו". שרת התרבות מירי רגב הוסיפה כי "דבריו התייחסו לדרך ארץ שלו". לאחר שכהן לא הוציא את חזן מהדיון, התלונן על כך ח"כ חיליק בר ואמר ליו"ר הישיבה: "תתבייש לך. על האפס הזה שמקלל פה אנשים". בעקבות הדברים הוצא בר הדיון.

מאוחר יותר ניגש חזן למיקרופון והבהיר :"אם חלילה גילאון הבין מדבריי שאני לא מתייחס לתרבותו, אלא לדברים אחרים, אני מתנצל". חזן נקרא להתנצל מעל הדוכן פעם נוספת, אך בחר לתקוף את השמאל: "אם מישהו בחר לקחת את זה לצד של השמאלנים הקטנים האלה ולנסות לייצר שיח פסול, זאת בושה וחרפה שלכם. אם הוא נפגע אני מתנצל, אבל בחיים לא אתנצל בפניכם אם תעלבו ותקללו. לא אתם תקבעו את גבולות השיח, רק הציבור יקבע ויש סיבה שפעם אחר פעם הוא שולח אתכם לספסלים האחוריים של האופוזיציה ואותנו להנהיג את המדינה".

גילאון בנאומו. דלתו פתוחה בפני כל הנכיםצילום: אמיל סלמן

בעקבות הדברים קראה סיעת המחנה הציוני להשעות את חזן. ממפלגת מרצ נמסר כי "האירוע השפל, הקטן והעלוב הזה - כלפי אחד האנשים האהודים והחביבים בכנסת, אילן גילאון - רק מעיד על תחתית החבית אליה הגיעה מפלגת השלטון עם חוק הנאמנות הלקקני". מחר תפרסם ועדת האתיקה את החלטותיה בעקבות שורה של תלונות שהוגשו נגד חזן. אחת התלונות הוגשה על ידי סדרני הכנסת, שטענו כי הותקפו על ידו במהלך דיון במשכן.

חזן מסר לאחר התקרית: "במהלך דבריו של ח"כ אילן גילאון במליאה, הוטחו כלפיי העלבות קשות תוך כדי שהוא קורא לי בור ומכנה אותי גולם. תגובתי השקולה והרגועה לעלבונותיו הייתה שאני לא מתייחס לדבריו כיוון שהוא חצי בן אדם".

חזן חזר להשתתף בדיונים בכנסת בתחילת המושב הנוכחי לאחר השעיה של חצי שנה בעקבות התבטאויותיו נגד חברי כנסת, בעיקר מן הרשימה המשותפת. חזן הורחק מהדיונים במשכן, אך היה רשאי להשתתף בהצבעות. כמו כן, נשלל ממנו שכר של שבוע עבודה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ