ח"כ שטרן למירי רגב: "לא כדאי לדבר על איך התקדמת בצבא"; רגב קוראת להשעותו

דבריו של חבר הכנסת מיש עתיד במליאה ספגו ביקורת מפוליטיקאים מהימין ומהשמאל. רגב כינתה את אמירותיו סקסיסטיות ואמרה: "הוא הצטרף לגברים שמכפישים נשים, מחפיצים אותן ומזלזלים בכבודן"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) יצא אתמול (שני) מעל בימת הכנסת נגד שרת התרבות מירי רגב, ואמר לה: "אני לא רוצה לדבר פה על איך התקדמת בצבא, לא כדאי". דבריו ספגו ביקורת מפוליטיקאים מהימין ומהשמאל, שכינו את דבריו מיזוגיניים ולא ראויים לדיון בכנסת. השרה רגב אמרה היום כי שטרן "הצטרף לגברים שמכפישים נשים, מחפיצים אותן ומזלזלים בכבודן", וקראה ליאיר לפיד, יו"ר מפלגתו, להשעותו. 

אחר הצהריים אמר שטרן כי לא מתח ביקורת על רגב מזווית סקסיסטית: "אמש, במהלך נאומי במליאת הכנסת, התפרצה השרה מירי רגב בהערות הקשורות לשירות הצבאי שלי. כוונתי, כפי שאמרתי מעל הדוכן, הייתה קשורה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה כמו בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה גם היום - תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפת תפיסת עולם ואידיאולוגיה", הוסיף חבר הכנסת. 

הוויכוח בין השניים פרץ בזמן ששטרן נאם במליאה ורגב קראה קריאות ביניים. שטרן ציטט את הרב שלום שבזי, ואמר לרגב שאינה יודעת מי כתב את השורות והוסיף שהיא "לא יודעת אף שורה שהוא כתב". רגב תקפה בתגובה את תפקודו של שטרן כראש אגף כוח האדם בצה"ל, בתקופה שבה היא שירתה כדוברת צה"ל. 

"דברי שטרן הם כתב אישום נגד מפקדי הצבא וקידומן של נשים בצבא", אמרה רגב בסרטון בו הצטלמה עם הכיתוב Youtoo#, "אני דוחה בשאט נפש ובזה לדבריו של אלעזר שטרן... לאור הרמיזות הבוטות והסקסיסטיות של שטרן פניתי ליועץ המשפטי לממשלה, לשר הביטחון ולוועדת האתיקה של הכנסת לפתוח בבדיקה מול כל מפקדיי בצבא ולשמוע מהם אם נפל דופי בקידומי בצה"ל, והאם הם פעלו באופן פלילי וקידמו אותי שלא כדין".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד גיבה את חבר מפלגתו, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "האלוף אלעזר שטרן דיבר על החנפנות האינסופית של מירי רגב למפקדיה שהגיעה לשיאה בהתנתקות. מי ששמע משהו אחר, כנראה שיש לו בעיה חמורה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ