ח"כ שטרן על טענת רגב כי הוטרדה מינית בצבא: "לא מאמין לאף מלה שלה"

לאחר שחבר הכנסת מיש עתיד אמר שלשום על שרת התרבות כי "לא כדאי לדבר על איך התקדמה בצבא" ועורר סערה, התבטא היום שטרן פעם נוספת באופן מעורר מחלוקת. רגב: הוא איש קטן וקנאי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעזר שטרן ומירי רגב בעת שירותם הצבאי, ב-2006
אלעזר שטרן ומירי רגב בעת שירותם הצבאי, ב-2006צילום: דן קינן

חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) אמר הבוקר (רביעי) כי הוא לא מאמין לטענת שרת התרבות מירי רגב כי הוטרדה מינית בצבא. בתוכנית הבוקר של ניב רסקין בקשת12, התראיין שטרן בנוגע להתבטאויותיו נגדה שלשום בכנסת והגיב בגיחוך כששודר קטע שבו היא מספרת על הטרדה שחוותה. "אני לא מאמין לאף מלה שלה. יום יבוא ותחזרו אליי בעניין ותשאלו למה חייכתי", אמר. רגב עלתה לשידור בתוכנית לאחר אמירתו הבוקר, ואמרה: "הוא איש קטן וקנאי, שיגיד מה הוא יודע".

שטרן אמר עוד הבוקר לאחר שידור הסרטון: "אני אומר לך את האמת – אני לא רוצה לרדת לרמה הזאת. אני לא מאמין לאף מלה שהיא אמרה. אני יודע שהיא לא מאמינה למה שהיא אמרה ואני חושב שלא היה כדאי לה להגיד את הדברים האלה, וכיוון שעוד פעם ידובר פה על נשים ועל לא נשים... פעם יידעו".

שלשום יצא שטרן נגד רגב מעל בימת הכנסת כשאמר לה: "אני לא רוצה לדבר פה על איך התקדמת בצבא, לא כדאי". דבריו ספגו ביקורת מפוליטיקאים מהימין ומהשמאל, שכינו את דבריו מיזוגיניים ולא ראויים לדיון בכנסת. השרה רגב אמרה אתמול בתגובה כי שטרן "הצטרף לגברים שמכפישים נשים, מחפיצים אותן ומזלזלים בכבודן", וקראה ליאיר לפיד, יו"ר מפלגתו, להשעותו. 

שטרן הגן לאחר מכן על דבריו ואמר כי לא מתח ביקורת על רגב מזווית סקסיסטית: "במהלך נאומי במליאת הכנסת, התפרצה השרה מירי רגב בהערות הקשורות לשירות הצבאי שלי. כוונתי, כפי שאמרתי מעל הדוכן, היתה קשורה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה כמו בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה גם היום - תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפת תפיסת עולם ואידיאולוגיה", הוסיף חבר הכנסת. 

הוויכוח בין השניים פרץ בזמן ששטרן נאם במליאה ורגב קראה קריאות ביניים. שטרן ציטט את הרב שלום שבזי, ואמר לרגב שאינה יודעת מי כתב את השורות והוסיף שהיא "לא יודעת אף שורה שהוא כתב". רגב תקפה בתגובה את תפקודו של שטרן כראש אגף כוח האדם בצה"ל, בתקופה שבה היא שירתה כדוברת צה"ל. 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד גיבה אתמול את חבר מפלגתו, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "האלוף אלעזר שטרן דיבר על החנפנות האינסופית של מירי רגב למפקדיה שהגיעה לשיאה בהתנתקות. מי ששמע משהו אחר, כנראה שיש לו בעיה חמורה".

"דברי שטרן הם כתב אישום נגד מפקדי הצבא וקידומן של נשים בצבא", אמרה אתמול רגב בסרטון בו הצטלמה עם הכיתוב Youtoo#, "אני דוחה בשאט נפש ובזה לדבריו של אלעזר שטרן... לאור הרמיזות הבוטות והסקסיסטיות של שטרן פניתי ליועץ המשפטי לממשלה, לשר הביטחון ולוועדת האתיקה של הכנסת לפתוח בבדיקה מול כל מפקדיי בצבא ולשמוע מהם אם נפל דופי בקידומי בצה"ל, והאם הם פעלו באופן פלילי וקידמו אותי שלא כדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ