דרעי תקף את עופר ברקוביץ: "השטן מגייס את כולם, הוא רוצה לחלן את ירושלים"

לקראת הסיבוב השני בבחירות לראשות עיריית ירושלים, אמר שר הפנים באירוע של ש"ס כי "השמאל כולו" תומך במועמד החילוני, המתמודד מול משה ליאון. התעוררות: "אמירה חמורה, חציית קו אדום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברקוביץ וליאון בעימות לקראת הבחירות, בחודש שעבר
ברקוביץ וליאון בעימות לקראת הבחירות, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

שר הפנים אריה דרעי תקף בחריפות את המועמד החילוני לראשות העיר ירושלים עופר ברקוביץ' ואמר כי "השטן הוציא צו 8 וגייס את כל גייסותיו". דרעי אמר את הדברים בשבוע שעבר בכינוס של תנועת ש"ס בירושלים, והוסיף כי "כשאתה רואה את הגייסות האלו זה לא רק יהודים רחוקים או יהודים חילונים. לצערי אני רואה שגם... אמנם בשולי המחנה, אבל השטן מגייס את כולם, מנסים בכל מיני שיטות ושקרים, בהפרד ומשול ובכל דבר אפשרי".

בסרטון שפורסם היום (ראשון) באתר בחדרי חרדים נשמע דרעי אומר על המועמד משה ליאון, מקורבו, כי גם הרב עובדיה יוסף תמך בו לפני שנפטר ואז מוסיף: "כל גדולי ישראל תומכים בו מול מועמד שאינו דתי בכלל. שרוצה ביתר שאת לחלן את ירושלים, להפוך אותה לעיר ככל דבר, עיר הקודש שלנו, ירושלים. אני מקווה שביום שלישי נצליח גם שם. השטן הוציא צו 8 וגייס את כל גייסותיו לצערי הרב".

דברי דרעי בכינוס של ש"ס בשבוע שעבר

דרעי אמר גם כי "כמובן שהשמאל כולו, עמוס שוקן מגייס את הכוח שלו ואת עיתון 'הארץ' בשביל המועמד החילוני בירושלים. מה לו ולזה, הוא לא גר בירושלים בכלל".

ביום חמישי האחרון אמר דרעי דברים דומים באירוע למען ליאון בירושלים, שתיעוד שלו פורסם באתר "כיכר השבת". "אני אומר לכם שהשטן הוציא צו 8 לכל הפמליה שלו, להרוס את הדבר הזה. הוא מבין שירושלים, אחרי עשר שנים של חילון, הולכת לקבל צביון אחר, והוא גייס את כל הפמליה כדי לחבל. איך מחבלים? עושים הפרד ומשול. שותלים שמועות".

דרעי בכניסה לישיבת הממשלה, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

דרעי הוסיף כי "הפמליה לא חייבת להיות אנשים עם ג'ינסים; יש לו פמליה עם מעילים ארוכים, וזקנים, והם פועלים לעשות הפרד ומשול, כי הם רואים את ההתלהבות האדירה של כל עולם התורה". הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר ייערך ביום שלישי הקרוב. 

מתנועת התעוררות, שברקוביץ עומד בראשה, נמסר כי בעקבות האמירות ואיומים שהתקבלו בימים האחרונים תתוגבר האבטחה סביב ברקוביץ. לטענת התעוררות בימים האחרונים "צוותים שלמים של עבריינים המשחיתים את שלטי התעוררות הפוגעים בהליך הדמוקרטי ומסיתים ללא הכר נגד עופר ברקוביץ ובתנועת התעוררות". בנוגע לדבריו של דרעי נמסר מהתעוררות: "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה כזו. האמירה של השר דרעי היא חמורה וחציית קו אדום ומתווספת לשלל אירועים וקריאות הסתה כנגד ברקוביץ ועל כן הוחלט לשמור על ביטחונו".

ביום שישי לפנות בוקר נתלו אלפי מודעות בירושלים שפונות לציבור החרדי ומבטיחות לו הבטחות שונות ליום שאחרי הבחירות ונחזות להיות מודעות תמיכה במשה ליאון. במטה ליאון טוענים שלא הם אחראים למודעות ושהן נועדו להשחיר אותו בעיני הציבור הלא-חרדי בעיר.

על המודעות שנתלו במספרים גדולים ברחבי העיר נכתב למשל: "מועמדם של גדולי ישראל חתם בס"ד לנציגי דגל התורה וש"ס על התחייבות מלאה למחוק את מורשת ברקת לחילון ירושלים ולתת לעיר הקודש את ציביונה המתאים". במודעה אחרת נכתב כי ליאון יבטיח לחרדים "שליטה מלאה במועצה הדתית וברבנות הראשית". במודעה שלישית מתחייב ליאון להעביר לידי החרדים את השליטה במינהל הקהילתי בשכונת רמות, שבה מתגוררים חילונים רבים.

ליאון, כאמור הכחיש כל קשר למודעות וצייץ בטוויטר: "ברקוביץ מאבד את העשתונות וגם את טיפות היושרה האחרונות שעוד נותרו בו, ובוחר בהסתה מכוערת. מטה ברקוביץ מפיץ עתה מודעו מזויפות ומשמיצות, ב'הפוך על הפוך' שכל מטרתן להסית את הציבור הרחב מתוך תקווה שהדבר יערער את תמיכת ניר ברקת ותמיכת הציבור הרחב במשה ליאון". בהתעוררות דחו בתוקף את הטענות ומסרו שאם יש לליאון חשד להתחזות שיגיש תלונה במשטרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ