דרעי התנצל בפני עופר ברקוביץ והבהיר: לא אמרתי כי הוא השטן

בעקבות אמירתו כי "השטן הוציא צו שמונה", הודיע הערב שר הפנים כי דבריו על המועמד החילוני לראשות העיר ירושלים הוצאו מהקשרם. "הכוונה היתה כי יש פירוד בין העדות החרדיות בעיר", אמר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי בכניסה לישיבת הממשלה, בחודש שעבר
דרעי בכניסה לישיבת הממשלה, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

שר הפנים אריה דרעי התנצל הערב (ראשון) לאחר שתקף את המועמד החילוני לראשות העיר ירושלים עופר ברקוביץ, כשאמר כי "השטן הוציא צו 8 וגייס את כל גייסותיו". "השר דרעי לא אמר שברקוביץ הוא שטן, להיפך", נכתב בהודעה שהוציאה לשכתו של דרעי. לפי ההודעה, בקטע המלא דרעי נשמע אומר כי הוא "אינו מכיר אישית את עופר ברקוביץ וכי הוא עושה רושם של איש חיובי".

עוד נמסר מלשכת השר כי "דרעי התכוון כי יש פירוד ומחלוקת בין העדות החרדיות בירושלים כאילו נכנס בהם השטן וגרם לפילוג שעלול לגרום להפסד המועמד הדתי בעיר. השר דרעי מתנצל בפני עופר ברקוביץ אם הובן אחרת".

דברי דרעי בכינוס של ש"ס בשבוע שעבר

ההתנצלות מגיעה בעקבות הדברים שאמר דרעי בשבוע שעבר בכינוס של תנועת ש"ס בירושלים. לדבריו, "כשאתה רואה את הגייסות האלו זה לא רק יהודים רחוקים או יהודים חילונים, לצערי אני רואה שגם... אמנם בשולי המחנה, אבל השטן מגייס את כולם, מנסים בכל מיני שיטות ושקרים, בהפרד ומשול ובכל דבר אפשרי".

בסרטון שפורסם היום באתר בחדרי חרדים נשמע דרעי אומר על המועמד משה ליאון, מקורבו, כי גם הרב עובדיה יוסף תמך בו לפני שנפטר ואז מוסיף: "כל גדולי ישראל תומכים בו מול מועמד שאינו דתי בכלל. שרוצה ביתר שאת לחלן את ירושלים, להפוך אותה לעיר ככל דבר, עיר הקודש שלנו, ירושלים. אני מקווה שביום שלישי נצליח גם שם. השטן הוציא צו שמונה וגייס את כל גייסותיו לצערי הרב". דרעי אמר גם כי "כמובן שהשמאל כולו, עמוס שוקן מגייס את הכוח שלו ואת עיתון 'הארץ' בשביל המועמד החילוני בירושלים. מה לו ולזה, הוא לא גר בירושלים בכלל".

ברקוביץ וליאון בעימות לקראת הבחירות, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

ביום חמישי האחרון אמר דרעי דברים דומים באירוע למען ליאון בירושלים, שתיעוד שלו פורסם באתר "כיכר השבת". "אני אומר לכם שהשטן הוציא צו 8 לכל הפמליה שלו, להרוס את הדבר הזה. הוא מבין שירושלים, אחרי עשר שנים של חילון, הולכת לקבל צביון אחר, והוא גייס את כל הפמליה כדי לחבל. איך מחבלים? עושים הפרד ומשול. שותלים שמועות".

דרעי הוסיף כי "הפמליה לא חייבת להיות אנשים עם ג'ינסים; יש לו פמליה עם מעילים ארוכים, וזקנים, והם פועלים לעשות הפרד ומשול, כי הם רואים את ההתלהבות האדירה של כל עולם התורה". הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר ייערך ביום שלישי הקרוב. 

מתנועת התעוררות, שברקוביץ עומד בראשה, נמסר כי בעקבות האמירות ואיומים שהתקבלו בימים האחרונים תתוגבר האבטחה סביב ברקוביץ. לטענת התעוררות בימים האחרונים "צוותים שלמים של עבריינים המשחיתים את שלטי התעוררות הפוגעים בהליך הדמוקרטי ומסיתים ללא הכר נגד עופר ברקוביץ ובתנועת התעוררות". בנוגע לדבריו של דרעי נמסר מוקדם יותר מהתעוררות: "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה כזו. האמירה של השר דרעי היא חמורה וחציית קו אדום ומתווספת לשלל אירועים וקריאות הסתה כנגד ברקוביץ ועל כן הוחלט לשמור על ביטחונו".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ