מקורב לבנט: הוא עשוי להתפטר מחר אם לא יקבל את תפקיד שר הביטחון

לפי מקורבו של שר החינוך, גם שרת המשפטים שקד עשויה להצטרף למהלך. בנט אמר למקורביו שבכוונתו "ללכת עד הסוף", אך גורמים בבית היהודי אמרו כי ייתכן שמדובר במנוף לחץ שלא יסתיים בהתפטרות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנט בדרכו לישיבת הממשלה השבועית, היום
בנט בדרכו לישיבת הממשלה השבועית, היוםצילום: אמיל סלמן

מקורב לשר החינוך נפתלי בנט אמר הערב (ראשון) כי הוא עשוי להתפטר מחר יחד עם שרת המשפטים איילת שקד, אם לא יקבל את תיק הביטחון. הגורם אמר את הדברים בצל נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב, שבו הודיע על כניסתו הרשמית לתפקיד שר הביטחון וקרא לשותפים הקואליציוניים שלא לפרק את הממשלה.

מוקדם יותר הערב הודיעה לשכתו של בנט כי הוא ימסור הצהרה לתקשורת יחד עם שרת המשפטים איילת שקד מחר בשעה 10:30 בכנסת. 

בנט אמר למקורביו היום כי הוא "מתכוון ללכת עד הסוף" אם נתניהו לא יטיל עליו את התפקיד. עם זאת, גורמים אחרים בבית היהודי אמרו שההכרזה על מסיבת העיתונאים מחר היא מנוף לחץ שבנט מנסה להפעיל על נתניהו, ולא ברור בשלב הזה האם המהלך יסתיים בהתפטרות. בנט ושקד לא הגיבו לדברים.

בהצהרה לתקשורת קרא הערב נתניהו לשותפים הקואליציוניים שלא לפרק את הממשלה, ואמר כי "אנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר, ובתקופה כזו לא הולכים לבחירות". לדבריו "בתקופה כזאת לא מפילים ממשלה. זה חוסר אחריות. יש לנו עוד שנה שלמה עד לבחירות. אנחנו בעיצומה של המערכה, ובאמצע המערכה לא נוטשים. באמצע המערכה לא משחקים בפוליטיקה. ביטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה, וביטחון המדינה הוא גם מעבר לשיקולים אישיים".

לשכת שר האוצר הודיעה לאחר הפגישה עם נתניהו כי היא הסתיימה ללא הסכמות. גורמים המעורבים בתוכן הפגישה אמרו ל"הארץ" כי היא היתה קצרה מהצפוי ונמשכה כחצי שעה. לדבריהם, כחלון נכנס לחדר מיד אחרי שהסתיימה פגישה של הרמטכ"ל עם נתניהו, וראש הממשלה לא הציג במהלכה הצעה קונקרטית שנוגעת לביסוס הקואליציה, ולא התייחס לאיוש תפקידי שר הביטחון והחוץ. שני הצדדים קבעו להמשיך להידבר בימים הקרובים, וביום רביעי צפויה לעלות להצבעה ההצעה לפיזור הכנסת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ