הרמטכ"ל לשעבר גנץ: על הדרג המדיני מוטלת חובה לא לנצל מלחמת הגנה לרווח פוליטי

בטקס הענקת פרסי עמותת "יד בן גוריון" שבראשה הוא עומד קרא גנץ "לנהל מדיניות נחרצת ושקולה אשר מעצימה את החוסן של מדינת ישראל". סקרי בחירות בחודש האחרון מעריכים את משקלו הסגולי הפוליטי בכ-12 מנדטים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני גנץ בטקס לזכר חללי צוק איתן, באוקטובר
בני גנץ בטקס לזכר חללי צוק איתן, באוקטוברצילום: אלכס קולומויסקי

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ נשא הערב (ראשון) דברים בטקס הענקת פרסי יד בן גוריון ואמר כי על הדרג המדיני מוטלת החובה לנהוג באחריות. עוד הוסיף גנץ כי חובה זו משמעותה "לא לנצל את מלחמת ההגנה הצודקת והחיונית שלנו ולגרוף רווח אישי או פוליטי". בכנס של העמותה שבראשה הוא עומד הוסיף גנץ כי יש "לנהל מדיניות נחרצת ושקולה אשר מעצימה את החוסן של מדינת ישראל. בהקשר זה עלינו לזכור את שבן גוריון לימד אותנו, ונשמע על כך בהמשך, הממלכתיות תחילה".

עוד הוסיף גנץ כי "ביטחון הוא קודם כל צבא חזק אבל הוא לא רק צבא חזק. ביטחון הוא כלכלה משגשגת, חברה מלוכדת וממשלה משרתת. ביטחון הוא ערכים משותפים, נורמות נכונות וממשל תקין. ביטחון הוא מדינה אשר מגנה באופן תקיף על כל תושביה ומעניקה לכל אזרחיה תחושה של שותפות, שיוויון ותקווה".

שמו של גנץ עלה בחודשים האחרונים בכמה סקרים, ברקע הדריכות במערכת הפוליטית לקראת אפשרות של הקדמת הבחירות לכנסת. אמש פורסם בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 13 כי בתרחיש שבו היו נערכות הבחירות כיום וגנץ מצטרף אל "המחנה הציוני", היתה המפלגה מקבלת 24 מנדטים. 

באותו סקר מקבלת המפלגה - בתרחיש שבו גנץ אינו מצטרף אליה - 12 מנדטים בלבד. סקר אחר שנערך ב-11 באוקטובר ופורסם ב"חדשות ערוץ עשר" מנבא למפלגה בראשות גנץ 13 מנדטים.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ