חיים לוינסון

מקור המקורב לשר האוצר משה כחלון אמר היום (שני) בשיחה עם "הארץ" כי על אף הצהרותיו הקודמות, כחלון לא מתכוון להצביע ביום רביעי בעד פירוק הממשלה. עם זאת, לפי הגורם המקורב, כחלון מעריך כי לא ניתן יהיה לקיים את הממשלה עם 61 ח"כים והיא תקרוס בהמשך בשל ריבים פנימיים, עד שיוסכם על תאריך לבחירות. 

כחלון כבר אמר בשבוע שעבר כי אין טעם לקיים את הממשלה במתכונתה הנוכחית.  בראיון לחברת החדשות בשבת אמר עוד כי ינחה את סיעתו להצביע בעד פירוק הקואליציה אלא אם כן ראש הממשלה בנימין נתניהו ישכנע אותו שלא ניתן להמשיך. היום הצהיר יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, כי לא יפרק את הממשלה

אתמול נפגש נתניהו עם כחלון ולאחר מכן אמר: "אנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר, ובתקופה כזו לא הולכים לבחירות". לשכת שר האוצר הודיעה לאחר הפגישה עם נתניהו כי היא הסתיימה ללא הסכמות.

גורמים המעורבים בתוכן הפגישה אמרו ל"הארץ" כי היא היתה קצרה מהצפוי ונמשכה כחצי שעה. לדבריהם, כחלון נכנס לחדר מיד אחרי שהסתיימה פגישה של הרמטכ"ל עם נתניהו, וראש הממשלה לא הציג במהלכה הצעה קונקרטית שנוגעת לביסוס הקואליציה, ולא התייחס לאיוש תפקידי שר הביטחון והחוץ. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ