בעקבות המחאה, נתניהו הבטיח לממש את התוכנית למניעת אלימות כלפי נשים

ראש הממשלה אמר בוועדת השרים כי "צריך לתת חמלה וסיוע לנשים מוכות ואגרוף לפנים של הגברים המכים". במרכז הדרישות של מחאת הנשים עמדה העברת תקציב בסך 250 מיליון שקל לתוכנית לטיפול באלימות במשפחה

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה בכיכר רבין בתל אביב, אתמול
ההפגנה בכיכר רבין בתל אביב, אתמולצילום: תומר אפלבאום

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (רביעי) לתוכנית למניעת אלימות כלפי נשים, ואמר: "אנחנו מתחייבים להוציא אל הפועל את התוכניות הקיימות". נתניהו אמר את הדברים בוועדת השרים שהקים בעקבות המחאה הציבורית בימים האחרונים. במסגרת המחאה דרשו ארגוני הנשים להעביר תקציב בסך 250 מיליון שקל לתוכנית שהקימה ועדת שרים קודמת.

"אני מבין שיש תקציבים יותר ממה שחשבתי, אבל הם אינם מנוצלים", הוסיף נתניהו. ראש הממשלה אמר גם: "הרושם שלי הוא שהמערכות שלנו במידה רבה משותקות ואינן עושות". לדברי נתניהו, "אני מבקש להביא תוצאות. אחד לקורבן, ואחד למבצע הפשע. הקורבן במקרה הזה הן נשים שסובלות מאלימות". נתניהו הוסיף כי "צריך לתת חמלה וסיוע וכתף חמה לנשים מוכות. המדינה צריכה ביד חפצה לתת את הסיוע הזה ובצד השני לתת אגרוף לפנים של הגברים המכים האלה או הבעלים המכים האלה. זה חייב להיות שני הדברים גם יחד ונדמה לי שיש לנו מה לעשות בשניהם".

ראש הממשלה הוסיף כי הוא רואה את האלימות נגד נשים "כטרור לכל דבר". לדבריו, "לא מטפלים בטרור רק על ידי זה שמטפלים בקורבן. צריך לטפל בקורבנות אבל אף אחד לא היה מעלה על דעתו שנלחם בטרור בלי שנטפל בטרוריסטים".

נתניהו הכריז בשבוע שעבר על הקמת הוועדה, שנתיים אחרי שוועדה אחרת לאותה מטרה החליטה על תוכנית ממשלתית למאבק באלימות, אולם לא תוקצבה. התוכנית הקודמת אושרה ביולי 2017, שלוש שנים לאחר שהוקמה ועדה בין-משרדית לטיפול בתופעת האלימות במשפחה.

לאחר שהכריז על הקמת הוועדה החדשה בישיבת הממשלה, הבהירו לו השרים כי כבר קיימת ועדה שעוסקת בנושא. בשל כך, הוחלט כי נתניהו יעמוד בראשותה במקום השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. לדברי מקור המעורה בפרטים, הוועדה תעסוק בנושאים בהם נחוצה הכרעה של ראש הממשלה כמו תקצוב, תעדוף והכרעה בין משרדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ