צרפת העניקה לבצלם פרס לזכויות אדם; בלחץ ישראל, שרת המשפטים לא השתתפה

מנכ"ל הארגון חגי אלעד אמר בטקס בפריז כי הלחץ שהפעילה הממשלה על צרפת "מדגים היטב את המציאות בה אנו פועלים: תעמולה, שקרים וניסיונות להלך אימים". השגרירות בישראל: נבצר מהשרה להשתתף, לא ידועות לנו הנסיבות

נעה לנדאו
נעה לנדאו
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי אלעד (משמאל) עם שעוואן ג'בארין, מנכ"ל ארגון אל-חק עמו חלקה בצלם את הפרס
חגי אלעד (משמאל) עם שעוואן ג'בארין, מנכ"ל ארגון אל-חק עמו חלקה בצלם את הפרסצילום: FIDH
נעה לנדאו
נעה לנדאו

מנכ"ל בצלם חגי אלעד קיבל היום (שני) בשם הארגון את פרס הרפובליקה הצרפתית לזכויות אדם במשרד המשפטים בפריז. אחרי לחצים שהפעילו ממשלת ישראל וארגוני ימין נגד הענקת הפרס, שרת המשפטים של צרפת לא השתתפה בטקס.

אלעד הודה למועצה הצרפתית המייעצת לזכויות האדם על הענקת הפרס ואמר כי "הכיבוש עצמו הוא אלימות מדינה מאורגנת ומתמשכת, המביאה לנישול, הרג ודיכוי. כל מנגנוני המדינה שותפים לכך: שרים ושופטים, קצינים ומתכננים, ח"כים ופקידים. מי שמוביל את ההתנגדות למציאות המעוולת הזו הם ארגוני זכויות האדם כי אנו מתנגדים באופן מוחלט לאלימות ולפגיעה באזרחים".

על הלחץ שהופעל על מקבלי ההחלטות בצרפת בימים האחרונים אמר: "התגובה ההיסטרית מצד גורמי הממשלה בישראל, בניסיון למנוע את הענקת הפרס הזה, מדגימה היטב את המציאות בה אנו פועלים: תעמולה, שקרים וניסיונות להלך אימים על ידי ממשלה שמאמינה שהשתקה וטיוח יצליחו לאפשר את המשך הפגיעה בזכויות האדם".

משגרירות צרפת נמסר בתגובה: "נודע לנו על כך שנבצר מהשרה להשתתף ולא ידועות לנו הנסיבות".

תגובות