בלחץ האופוזיציה, הקואליציה תתמוך בהקמת יישוב דרוזי

לפי הסיכום, אם בתוך חודש הממשלה לא תקדם החלטה על הקמה של יישוב עירוני חדש לבני העדה הדרוזית - תתמוך הקואליציה בהצעת החוק של ח"כ חסון לייסודו של היישוב

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מועצת בוקעאתא הדרוזית שברמת הגולן
מועצת בוקעאתא הדרוזית שברמת הגולן צילום: גיל אליהו
יהונתן ליס

הקואליציה והאופוזיציה סיכמו אתמול כי אם בתוך חודש הממשלה לא תקדם החלטה על הקמה של יישוב עירוני חדש לבני העדה הדרוזית — תתמוך הקואליציה בהצעת החוק של מרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), לייסודו של היישוב.

אישור החוק נועד ללחוץ על הדרג המקצועי במשרדי הממשלה השונים ולדרבן אותם לקדם את הקמת היישוב. היוזמות להקמת יישוב דרוזי חדש אינן חדשות. עוד ב־2012 החלה הממשלה לבחון את המהלך. כעבור ארבע שנים אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה תוכנית להקמת יישוב דרוזי במועצה האזורית גליל תחתון, באזור אחוזת נפתלי, מערבית לטבריה, אולם היישוב לא הוקם.

המחאה על חוק הלאום בתל אביב, באוגוסט. מאז חקיקת החוק, בקואליציה פועלים להרגעת הרוחותצילום: תומר אפלבאום

מאז חקיקת חוק הלאום ומחאת הציבור הדרוזי על הפגיעה במעמדו, בקואליציה פועלים להרגעת הרוחות. בחודשים האחרונים נבחנו חלופות שונות לחקיקה מפייסת, שלא קודמה עד כה. בין היתר, נבחנה האפשרות לקדם במהירות הקמת יישובים דרוזים חדשים, כדי לפתור את מצוקת הדיור הקשה.

הצעת החוק שיזמה האופוזיציה להקמת היישוב החדש היתה אמורה לעלות אתמול להצבעה במליאה, ולהערכת חסון הסתמן לה רוב בזכות תמיכה גם מקרב ספסלי הקואליציה. הסיכום של הממשלה עם חסון הושג לבקשת גורמים בקואליציה, שביקשו להימנע מהצבעה שהיתה עשויה להביך את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. יו"ר הקואליציה, דודי אמסלם, שסיכם עם חסון על המהלך, אמר שהצעתו של חסון "יכולה רק לתרום לתוכנית המוצעת ולזרז נושא חשוב זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ