שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ
רגב בכנסת, בנובמבר
רגב בכנסת, בנובמבר. "בנט ושקד ירו בתוך הנגמ"ש"צילום: אמיל סלמן
הארץ

שרת התרבות, מירי רגב, ביקרה היום (שלישי) את מפלגת החדשה של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, "הימין החדש", ואמרה כי פיצולם מהבית היהודי "יכול להביא למצב של אסון אוסלו ב'". עוד אמרה רגב בראיון לכאן ב' כי "נתניהו יכול להמשיך את תפקידו עד שבית המשפט יגיד אחרת" וכי אין זה סביר שהיועץ המשפט לממשלה יחל בהליך שימוע לפני הגשת כתב אישום טרם הבחירות.

"המהלך שעשו בנט ושקד הוא מהלך של נטישת הבית", אמרה רגב. "הם עשו סיבוב על המתיישבים... הם ירו בתוך הנגמ"ש בעבר, הם התכוונו לעשות את זה מראש". היא הוסיפה כי היא נעלבת בשם התושבים בשטחים: "מה האג'נדה של שקד ובנט? מי באמת המצביעים שלהם? אם הם רצו לחקות את הליכוד הם עשו חיקוי עלוב, קטן".

שקד ובנט בתל אביב, השבוע
שקד ובנט בתל אביב, השבוע. רגב: "אם הם רצו לחקות את הליכוד הם עשו חיקוי עלוב, קטן"צילום: עופר וקנין

בעניין חקירות נתניהו אמרה השרה כי "יועמ"ש זה לא סוף פסוק, יש את בית המשפט שקובע אם הוא (נתניהו) מורשע או לא... הוא מגיע לספסל הנאשמים כחשוד, לא כנאשם". לדבריה, על היועמ"ש אביחי מנדלבליט להימנע מלערוך שימוע לפני הגשת כתב אישום בטרם הבחירות: "אני יודעת שהיועמ"ש לא מתכוון להתערב בהליך הבחירות... אם הוא לא מתכוון לסיים את הליך השימוע לפני הבחירות אין שום סיבה שהוא יתחיל את השימוע לפני הבחירות וישפיע בכך על מהלכן". לדבריה, ההתעסקות התקשורתית במה תהיה החלטתו של מנדלבליט היא ניסיון "להפיל ולהחליש את נתניהו". 

עוד אמרה רגב בראיון כי "יש מקום במדינת ישראל רק ללאום אחד - הלאום היהודי". היא אמרה כי יש לדון במעמד הערבים במעמד נפרד, "אבל מעמד לאומי רק ללאום אחד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ