ח"כ מועלם-רפאלי: מקווה שישראל "תלך למקום של מחויבות לתורה ולהלכה יותר ויותר"

חברת הכנסת, שהצטרפה באחרונה למפלגת "הימין החדש" - הממותגת כמפלגה המשלבת דתיים וחילונים - אמרה את הדברים בכנס משפטי בירושלים. בנט: "אנחנו גאים בדעות השונות, כמו משפחה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מועלם-רפאלי בוועידת השלום, 2017
מועלם-רפאלי בוועידת השלום, 2017צילום: תומר אפלבאום

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), שחברה לאחרונה למפלגת "הימין החדש" בראשות איילת שקד ונפתלי בנט, אמרה אתמול בכינוס שהשתתפה בו כי היא מקווה שישראל תהפוך להלכתית יותר ויותר. "כמי שחייהם מבוססים על מחויבות לתורה, אני חושבת שזה מהות המאבק על משפט עברי, על הכניסה של תורה לכל אלמנט בחיים שלנו", אמרה בכינוס דיני ממונות במשפט העברי בירושלים. "ומדינת ישראל כולה, בעזרת השם, שתלך למקום הזה של מחויבות לתורה והלכה יותר ויותר". דבריה של מועלם-רפאלי פורסמו לראשונה הבוקר בגלי צה"ל. האזינו להקלטה:

מועלם-רפאלי הצטרפה למפלגת "הימין החדש" עם הקמתה לפני כשבועיים. לפי הצהרותיהם של שקד ובנט, המפלגה נחשבת "דתית-חילונית", ושמה לה למטרה ליצור שותפות בין דתיים לחילונים, לאחר שהבית היהודי לא הצליחה לעשות זאת.

בנט הגיב לדבריה של מועלם-רפאלי בעמוד הטוויטר שלו, וטען כי יש מקום במפלגה לדעות שונות וכי מצע המפלגה יחייב את כל החברים בה - והוא מכיל התנגדות לכפייה דתית. "למי שלא הבין, 'הימין החדש' היא מפלגת ימין של חילונים ודתיים עם דעות שונות, וזה היופי והייחודיות שלנו. אנחנו גאים בדעות השונות, כמו במשפחה. אך רק מצע המפלגה יחייב את כולם. מצע המפלגה יקבע שאנחנו בעד שורשיות ומסורת יהודית אך מתנגדים לכפייה דתית, ונמשיך לפעול לאיחוד בעם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ