ראש המל"ל הודה: שיחתי עם הרב דרוקמן נערכה בעקבות פגישה עם נתניהו

בתשובת נציבות שירות המדינה לפנייה של ח"כ מרב מיכאלי, נכתב כי מאיר בן שבת ציין כי נועד עם ראש הממשלה לפני השיחה עם דרוקמן ולאחריה, אך כי שיחתו עם הרב עסקה בביטחון ולא בפוליטיקה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שבת, ב-2017
יהונתן ליס

ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, הודה בפני נציבות שירות המדינה כי נפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפני שיצא לפגישה עם הרב דרוקמן במהלך משבר פוליטי בין הבית היהודי לליכוד. כך עולה מתשובת הנציבות לפנייה של חברת הכנסת מירב מיכאלי (העבודה) בנושא. 

לפי הנציבות, בן שבת הודה כי "פגישתו עם הרב דרוקמן התקיימה בעקבות שיחה קצרה עם ראש הממשלה ובסמוך לאחריה". לפי ראש המל"ל, בפגישה עם נתניהו עלתה האפשרות כי יציג לדרוקמן את "המצב הביטחוני העכשווי". כשהתגלתה הפגישה בנובמבר, נטען נגד בן שבת כי שיחתו עם דרוקמן פוליטית באופייה ומטרתה לגרום לרב לשכנע את השר נפתלי בנט לא להתפטר.

במכתב למיכאלי מציין מנהל באגף המשמעת של הנציבות, גיא דוד, כי הוא מצא לנכון לחדד בפני בן שבת את חובת עובד המדינה "להקפיד הקפדה יתרה להיזהר מכל מעשה היכול להתפרש כמעשה שהינו בתחום הפוליטי מפלגתי". ראש המל"ל טען בפני הנציבות, כפי שאמר גם כשנחשפה השיחה, כי פגישתו עם דרוקמן לא היתה פוליטית. "לא עסקתי ואיני עוסק בפוליטיקה", כתב אז לחברי מועצת הביטחון הלאומי, אך גם הביע שמחה על כך שלדבריו, "הודות להחלטה שלא לצאת לבחירות אויבינו לא יקבלו סיבות נוספות לצהול".

שיחתם של דרוקמן ובן שבת נערכה לפני הצהרתם המשותפת של השרים בנט ואיילת שקד כי הם מסירים את האולטימטום שהציבו לנתניהו ואינם מתפטרים. השניים דרשו להעניק לבנט את תיק הביטחון לאחר התפטרותו של אביגדור ליברמן. לפי הפרסומים אז, הפגישה נערכה בביתו של דרוקמן ביישוב מרכז שפירא, ולאחריה הוא פנה אל לשכת בנט וביקש לשוחח עמו בדחיפות. השר נענה לבקשה ונועד עם דרוקמן וזה אמר לו, לכאורה, "היה אצלי שליח של ביבי, אני חושב שלא צריך לעזוב את הממשלה". ואולם, ל"הארץ" נודע כי בנט ושקד החליטו שלא להתפטר עוד בטרם התקיימה הפגישה עם דרוקמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ