האופוזיציה דורשת לכנס את המליאה לדיון מיוחד בעקבות דברי נתניהו נגד היועמ"ש

25 ח"כים חתמו על דרישה לדיון מיוחד, המחייבת את המליאה להתכנס בפגרה. יו"ר האופוזיציה יחימוביץ' כתבה כי התקפותיו של רה"מ על מנדלבליט הן "איבוד עשתונות וקריאת תיגר אלימה על שלטון החוק"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, בשבוע שעבר
יהונתן ליס
יהונתן ליס

25 חברי כנסת חתמו היום (שני) על דרישה לדיון מיוחד בגין אמירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט. מספר החתימות מחייב את המליאה להתכנס בפגרה, בנוכחות נציג מהממשלה. יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', שיגרה את המכתב ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, וכתבה יחד עם מרכז האופוזיציה ח"כ איציק שמולי (העבודה) כי "סרטון ההסתה נגד היועץ המשפטי לממשלה, כמו גם ההתקפות הבוטות שנלוו לו באמצעי התקשורת, הם בגדר איבוד עשותונות וקריאת תיגר אלימה על שלטון החוק ועל העקרונות הדמוקרטיים".

"מאז נודע בימים האחרונים כי יש סבירות גבוהה שהיועץ המשפטי לממשלה יורה על הגשת כתב אישום (בכפוף לשימוע) בתיקי נתניהו, החלו ראש הממשלה ושלוחיו במסע הסתה מתוזמר ואלים ששם לו למטרה לקעקע את מוסד היועמש ולהכתים מראש את החלטותיו בשיקולים זרים", כתבו השניים.

יחימוביץ' בוועדת ביקורת המדינה, בדצמברצילום: אמיל סלמן

נתניהו תקף במוצאי שבת את ההחלטה של מנדלבליט להתראיין לחברת החדשות. "תוכנית כזאת, שמשודרת ערב החלטה שהיועמ"ש אמור לקבל בענייני, מטרידה עוד יותר מהראיון המביך של אלשיך בתוכנית 'עובדה' ערב פרסום המלצות המשטרה", כתב נתניהו.

נתניהו הוסיף: "הבחירה לשתף פעולה עם תוכנית כזאת, בעיתוי כזה, היא חסרת תקדים בתולדות המשפט הישראלי ומעלה סימני שאלה קשים". מאוחר יותר פרסם ראש הממשלה סרטון בו הוא טוען שהחלטה להגיש כתב אישום נגדו תהווה כניעה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשמאל ולעיתונאים. דובר משרד המשפטים, משה כהן, צייץ מאוחר יותר בחשבון הטוויטר הפרטי שלו כי "רק הראיות ידברו. כל פרסום אחר - רעש מיותר".

"המטרה הגלויה היא למנוע מהיועמ"ש בכל דרך אפשרית, כשרה או לא כשרה, להגיש כתב אישום", מסרה יחימוביץ'. "מיטוט מעמדו של היועמ"ש לצרכי אינטרסים והישרדות של ראש הממשלה מערער את יסודות שלטון החוק ומסכן את המדינה, ועל כתפי הכנסת מוטל אחריות כבדה לבלום זאת".

שמולי מסר כי "בדרכו החוצה, בניסיון נואש להימלט מהדין, ראש הממשלה החליט לשרוף את המועדון ולנסות לחסל את התקשורת ואת שלטון החוק. ההסתה הפרועה מתירה את דמם של היועמ"ש והעיתונאים, ואם חלילה מישהו ייפגע ראש הממשלה ושלוחיו לא יוכלו לומר שידם לא היתה במעל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ