בל"ד תובעת את עמית סגל על סך 280 אלף ש"ח על שכינה אותה "ארגון טרור"

נציגי המפלגה ביקשו מהעיתונאי לחזור בו ולהתנצל בפומבי על הדברים שאמר בתוכנית "פגוש את העיתונות", אך לא נענו. בנוסף, דרשה המפלגה שסגל יסיר את הדברים מחשבונותיו ברשתות החברתיות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העיתונאי עמית סגל בוועידת השלטון המקומי, בשבוע שעבר
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מפלגת בל"ד הגישה הבוקר (שלישי) תביעת לשון הרע על סך 280 אלף שקלים נגד העיתונאי עמית סגל, בעקבות אמירותיו בחדשות 12 ובידיעות אחרונות, שבהן קרא למפלגה "ארגון טרור". המפלגה, שהגישה את התביעה לבית משפט השלום בנצרת, פנתה בשבוע האחרון לסגל, לידיעות אחרונות ולחדשות 12 בבקשה שהעיתונאי יחזור בו מדבריו ושיפרסם התנצלות, אך לא נענתה.

לפי התביעה, המפלגה קראה לבית המשפט לחייב את סגל להסיר מחשבונותיו ברשתות החברתיות את הקישור לכתבה שבה הוא אומר את הדברים, לפרסם התנצלות פומבית ולשלם את 280 אלף השקלים כפיצוי על פי חוק איסור לשון הרע.

מטאנס שחאדה בפריימריז של בל"ד, בחודש שעבר. "סגל עבר את הגבול"צילום: עבדאללה שמא

ד"ר מטאנס שחאדה, מועמד בל"ד-רע"ם לכנסת, אמר כי "מדיניות המפלגה היתה לא להגיש תביעות כנגד המסיתים כדי לא להפוך את הוויכוח הפוליטי לוויכוח משפטי יבש, אך סגל, הידוע בהשתייכותו לימין הקיצוני, עבר את הגבול והשתמש במעמדו על מנת לפגוע במפלגה בתקופת בחירות". הוא הוסיף: "לא ניתן שיפגעו בלגיטימציה של בל"ד, המייצגת את הזרם הלאומי בחברה הערבית ושדוגלת במצע הכי דמוקרטי – מדינת כל אזרחיה".

עורך הדין חאלד תיתי, שהגיש את התביעה בשם בל"ד, אמר כי "סגל ניסה להשתמש בהוראות סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת (פסילת רשימה לכנסת) כדי להסביר את דבריו, אף שבל"ד צלחה את מבחן בג"ץ פעם אחר פעם. מכל מקום, אין להשלים עם הניסיון להלביש את הכינוי 'ארגון טרור' למפלגה לגיטימית הפועלת לפי חוק".

לפני כשבועיים, בתוכנית "פגוש את העיתונות" שבה השתתף, סגל כינה את בל"ד "ארגון טרור עם מימון מפלגות", והסביר כי על פי חוק יסוד: הכנסת, "חבר כנסת או תנועה שהסיתו למאבק מזוין, דינו להיפסל ולא לרוץ". שותפיו לפאנל, העיתונאים רינה מצליח ונחום ברנע ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, הזכירו לו כי נציגי בל"ד יושבים בכנסת, ועל כך השיב סגל כי הוא מאשים בכך את בית המשפט העליון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ