יהדות התורה דחתה פגישת מו"מ עם הליכוד בעקבות ההכנות לאירוויזיון בשבת

מקור במפלגה אמר כי "לא ניתן לעבור לסדר היום" על אישור העבודות, שנתן שר העבודה חיים כץ. בשנה שעברה קרא סגן השר ליצמן להימנע מחילול שבת בתחרות, שהגמר שלה יתקיים שעתיים לאחר צאת השבת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פגישת מו"מ בין יהדות התורה לליכוד, בחודש שעבר

נציגי סיעת יהדות התורה הודיעו הבוקר (שני) על דחיית פגישת משא ומתן קואליציונית עם הליכוד שתוכננה להיום, במחאה על מתן אישורי עבודה בשבת במסגרת ההכנות לאירוויזיון. האישורים, שעליהם חתם אתמול שר העבודה והרווחה חיים כץ, הם כלליים ואינם מוגבלים במספר העובדים.

מקור ביהדות התורה אמר כי "לא ניתן לעבור לסדר היום" על מתן האישורים. ח"כ משה גפני, נציג דגל התורה, צוטט בעיתון התנועה "יתד נאמן" באומרו: "הודענו במשא ומתן הזה כי מה שהיה לא יהיה יותר. חלק אחד מהדיון עם הליכוד עסק בעבודות בשבת". בעיתון נכתב כי "קלות מתן ההיתרים מזעזעת", והעורך הראשי ישראל פרידמן כתב כי "לקבל החלטה כזו כשהארץ תחת אש זה פשע פיזי, לא רק רוחני".

העבודות באולם האירווזיון בגני התערוכה, בחודש שעברצילום: AFP

אירועי האירוויזיון יתקיימו בתל אביב בשבוע הבא, ויכללו חצאי גמר, חזרה גנרלית בשישי בערב וגמר במוצאי שבת ב-22:00, כשעתיים לאחר צאת השבת. משרד העבודה והרווחה הוא היחיד המוסמך להתיר עבודה בשבת, ולרוב האישורים ניתנים נקודתית ולמספר מוגבל של עובדים. במשרד אמרו כי נתנו היתר כללי כיוון שלא ניתן להעריך כמה אנשים יידרשו לעבוד על האירוויזיון, ובשל חשיבותו, היותו חד פעמי וסדר הגודל שלו. בנוסף, אמרו במשרד כי האישור ניתן רק למי שעבודתו "נדרשת והכרחית", ובתנאי שהעובדים שיעבדו בשבת יקבלו בתוך ארבעה שבועות שעות מנוחה כמספר השעות שעבדו.

בשנה שעברה, לאחר זכייתה של נטע ברזילי שהעניקה לישראל את אירוח התחרות שתוכננה בתחילה להתקיים בירושלים, קרא סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לא לגרום לחילול שבת בעיר, "כפי שמחייב החוק והסטטוס קוו" לדבריו. באיגוד השידור האירופי, האחראי על התחרות, הבהירו אז כי היא חייבת להתקיים במועד זה, וכי "השבת היא לא בעיה שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ