העבודה תקדים את הפריימריז לתפקיד יו"ר המפלגה לנובמבר

ועידת המפלגה תתכנס בחודש הקרוב כדי לאשר את מועד הבחירות לראשות המפלגה, לאחר שבבחירות האחרונות הגיעה לשפל של כל הזמנים. עמיר פרץ, המועמד המוביל, טרם החליט אם הוא מעוניין בתפקיד

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר העבודה אבי גבאי בהשבעת הכנסת, בחודש שעבר
חיים לוינסון

מפלגת העבודה הודיעה היום (שני) כי היא החליטה לקבל את הצעת היו"ר אבי גבאי - ותקדים את הפריימריז לנובמבר. ועידת המפלגה תתכנס בחודש הקרוב כדי לאשר את מועד הבחירות לראשות המפלגה. 

בחודש שעבר, לאחר שהמפלגה כשלה בבחירות והשיגה שישה מנדטים בלבד, הודיע גבאי כי יכנס את ועידת העבודה בתוך 45 יום. ח"כ עמיר פרץ, המועמד המוביל לראשות המפלגה, עדיין לא החליט אם הוא מעוניין בתפקיד, וח"כ שלי יחימוביץ כבר הבהירה שהיא לא מעוניינת לעמוד שוב בראש המפלגה. הקדמת הפריימריז לתפקיד היו"ר נתקלת בהתנגדות גם בשל חשש משחיקת תדמיתו הציבורית של מנהיג המפלגה הקבוע עד לבחירות לכנסת הבאה.

חובות העבודה לאחר הכישלון בבחירות נאמדים בארבעה מיליון שקלים. המפלגה צפויה לסגור סניפים, לעבור למשרדים קטנים יותר ולצמצם את ההתקשרויות שלה עם ספקים בניסיון להקטין את החוב. לדברי מקורות במפלגה, תקציב מסע הבחירות נקבע בהתאם להישג שקיוו לו בעבודה - 15 מנדטים. בסביבתו של גבאי אמרו: "לפי ההערכות שלנו, ניתן יהיה לכסות את החוב שנוצר בתוך שלוש שנים. המשימה המרכזית שלנו היא לנסות ולייצב את המפלגה בתקופה הקרובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ