ח"כ מיקי זוהר: בלי חוק החסינות נתניהו יישלח לכלא כאדם חף מפשע

חבר הכנסת מהליכוד נשאל האם נתניהו ביקש ממנו לקדם את החוק. לדבריו, "אני מקווה מאוד שהוא יפנים מהר מאוד שאם לא יהיה את חוק החסינות - לא יעזור לו כלום"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקי זוהר ונתניהו בישיבת סיעה של הליכוד, בשנה שעברה
יהונתן ליס

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר היום (רביעי) כי בלי חוק החסינות, שקידומו נועד למנוע את העמדתו לדין של ראש הממשלה - נתניהו יגיע לבית המשפט ויישלח לכלא כאדם חף מפשע.

זוהר, שחפץ בתפקיד יו"ר הקואליציה, התראיין לתוכנית הרדיו של נחמה דואק ואטילה שומפלבי ב-90FM. הוא נשאל בין היתר האם ראש הממשלה ביקש ממנו לקדם את חוק החסינות. "אני חייב לומר שבתקשורת טוענים שראש הממשלה רוצה את החוק החסינות ומקדם אותו ודוחף אותו", השיב זוהר, "אני מקווה מאוד שהוא יפנים מהר מאוד שאם לא יהיה את חוק החסינות - לא יעזור לו כלום. גם צדקתו, וגם חפותו, וגם יושרו וגם העובדה שהוא לא קיבל לא כסף ולא ממון".

לדברי זוהר, "ההחלטה שם כבר התקבלה. יש שם קליקה, חונטה שפועלת יחדיו בשילוב זרועות... העניין שם כבר הוכרע, אם ראש הממשלה יגיע לבית המשפט הוא יילך לכלא כשהוא חף מפשע".

שר המשפטים לשעבר, דניאל פרידמן, התייחס הבוקר בראיון בתוכנית קלמן ליברמן בכאן ב' לפרסום ב"הארץ", שלפיו נתניהו מקדם חוק שימנע מבג"ץ להתערב בהחלטות של השרים והכנסת. "אני חושב שיש צורך ברפורמות מסוימות במערכת המשפט, לא מבוטלות", אמר פרידמן, "אבל לא ייתכן שהדבר הזה יהיה כרוך קודם כל בחקיקה פרסונלית". 

פרידמן אמר כי הוא "מתנגד עקרונית לחקיקה פרסונלית שמשבשת את כל המחשבה בנושאים האלה. בנימין נתניהו נמצא בראשות הממשלה שנים לא מעטות ובחלק גדול מהן לא היו שום חקירות נגדו, זה היה בהחלט זמן מתאים לדון ברפורמות מתאימות. הדבר הזה לא נעשה. עכשיו, כאשר התיקים מתחילים להתגלגל וחרב תלויה מעל ראשו, פתאום הכל יוצא החוצה. וזה נראה לי לחלוטין פסול, דבר שאי אפשר להשלים אתו ואי אפשר לקבל אותו".

כפי שפורסם ב"הארץ" בתחילת השבוע, נתניהו מתכוון לקדם בכנסת הקרובה הצעת חוק שתשלול מבית המשפט העליון את הסמכות להתערב לא רק בנושאי חקיקה אלא גם בהחלטות מינהליות של הממשלה, השרים או הכנסת. ההצעה נועדה למנוע את העמדתו של נתניהו לדין, ותאפשר להפוך החלטה של העליון להסיר את חסינותו, אם תתקבל.

במקביל, 51 חברי כנסת חתמו היום על דרישה לקיים דיון בנוכחות ראש הממשלה בנושא "החקיקה לחיסול הדמוקרטיה". מרגע השגת 40 חתימות של חברי כנסת, יו"ר הכנסת צריך לתאם את מועד הדיון בתוך 21 ימים. הדיון עשוי להתקיים רק לאחר החתימה על ההסכמים הקואליציוניים והקמת הממשלה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ