עוד ח"כית מהליכוד נגד השינוי בחוק החסינות: חקיקה פרסונלית היא שגיאה

מיכל שיר, הנחשבת מקורבת לגדעון סער, כתבה בטוויטר כי מדובר במהלך מיותר וכי "ריבוי דעות אינו חיסרון אלא יתרון". במהלך הפריימריז בליכוד קידם נתניהו את דוד שרן במשבצת שבה שיר התמודדה

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל שיר בכנסת, בסוף החודש שעבר
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

יום לאחר שגדעון סער מתח ביקורת ראשונה מתוך הליכוד על כוונת ראש הממשלה לתקן את חוק החסינות - חברת כנסת נוספת במפלגה, מיכל שיר, אומרת כי חקיקה פרסונלית היא "שגויה ומיותרת". בציוץ בטוויטר הוסיפה שיר, הנחשבת מקורבת לסער ושימשה יועצת שלו: "הליכוד היא תנועה דמוקרטית. ריבוי דעות אינו חיסרון אלא יתרון". אתמול אמר סער לחדשות 12 כי בחוק שמקדם נתניהו יש "אפס תועלת ומקסימום נזק", בזמן שהחוק הקיים טוב דיו כדי למנוע את העמדתו לדין. 

בתגובה על דבריה כתב ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) בפייסבוק: "לקבל ליטופים וחיזוקים מהתקשורת זה הכי קל, בלי שום תחכום: תקוף את ביבי מתוך הליכוד, הפינוקים כבר יבואו. אנחנו שחקנים קבוצתיים. לשמחתי רובנו נוהגים כך. לצערי - לא כולנו". ח"כ שלמה קרעי, אף הוא מהליכוד, כתב בתגובה בטוויטר: "צר לי עלייך, חברתי מיכל שיר. לא מדובר בחקיקה פרסונלית, אלא בהחזרת המצב מ-2005. מי שנכנע לקמפיין האגרסיבי של אלו שהפסידו בבחירות פוגע בכל רפורמה משמעותית במערכת המשפט".

גדעון סער בהשבעת הכנסת, בחודש שעבר. "תתבייש לך", אמר אתמול דוד אמסלם (מאחוריו בצד שמאל)צילום: אמיל סלמן

בסביבת נתניהו מתחו ביקורת על דברי סער ומסרו אתמול, בשם גורם בליכוד, כי "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו". יו"ר הקואליציה היוצאת, דוד אמסלם, כתב: "גדעון סער, תתבייש לך". כבר אמש ניסתה שיר להרגיע את הרוחות וכתבה בטוויטר: "בשעות האחרונות יש מי שמנסה לסכסך בין ראש הממשלה לסער וליצור קרע פיקטיבי בליכוד, שבו מותר לכל אחד להביע את דעתו ללא חשש".

בימים שלפני הפריימריז בליכוד ניסה נתניהו להילחם בסער גם דרך נציגיו, ובהם שיר. במחוז תל אביב תמך ראש הממשלה במנהל לשכתו לשעבר, דוד שרן (החשוד בקבלת שוחד בפרשת הצוללות) שהתחרה על המשבצת של שיר - אך לבסוף היא ניצחה והוצבה במקום ה-29 ברשימת הליכוד לכנסת.

ראש הממשלה מבקש לשמור על חסינותו מפני העמדה לדין בשלוש פרשות שחיתות, באמצעות החזרת חוק החסינות לנוסח הקודם שלו: עד 2005, במקרים שבהם היתה כוונה להעמיד חבר כנסת לדין, נדרש היועץ המשפטי לממשלה להתייצב בפני ועדת הכנסת ולנמק את הבקשה. כיוון שלקואליציה צפוי רוב בוועדה, נתניהו סבור שלא יתקשה לשמור על חסינותו. עם זאת, בג"ץ בעבר פסל החלטה כזאת. השבוע פורסם ב"הארץ" כי נתניהו מגבש הצעת חוק שתמנע מבג"ץ להתערב בעבודת הממשלה והכנסת, בין אם מדובר בחוקים או בהחלטות מנהליות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ