לאחר שהתנגד לפסקת ההתגברות, יו"ר סיעת כולנו מצהיר: אני חד משמעית תומך בה

רועי פולקמן אמר את הדברים הבוקר לפעילי מפלגת כחול לבן שהפגינו מול ביתו. ואולם, בעבר אמר לפעילי מפלגתו: עלינו להתנגד לחוק כי "בית המשפט מגן על החלשים, ואת נתניהו מעניינים הספינים"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פולקמן בכנס כולנו בראשון לציון, בפברואר
לוגו הארץ
הארץ

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, אמר היום (חמישי) כי הוא תומך בחקיקת פסקת ההתגברות - שתאפשר לעקוף החלטות בג"ץ - למרות שבעבר הצהיר כי יש להתנגד לכך. "אני חד משמעית בעד פסקת ההתגברות, זה ידוע", אמר לפעילי כחול לבן שהפגינו מחוץ לביתו, והוסיף: "אני והמפלגה שלי לא לשון מאזניים, לא רלוונטיים, והנושאים האלה מבחינתנו לא רלוונטיים".

אולם, בהודעה ששלח פולקמן בשנה שעברה לפעילי מפלגתו הוא כתב כי יש להתנגד לפסקת ההתגברות כי "הכנסת היא בית משוגעים" ו"בית המשפט מגן על החלשים, ואת נתניהו ובנט מעניינים הספינים". הוא הסביר כי "אם בית המשפט יוחלש הכנסת מסוגלת להעביר חוקים בעייתים כמו איסורים על הקהילה הגאה או הנחות במס רק ליישובים שמצביעים לליכוד". בציוץ שפרסם בטוויטר באוגוסט האחרון הוא כתב בפנייה לח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין): "ניסית לחוקק פסקת התגברות - עצרנו אותך".

בנוסף לדבריו על פסקת ההתגברות, פולקמן אמר לפעילי כחול לבן כי הוא לא הכתובת הנכונה לפנייתם, משום ש"בגלל הפעילות הפוליטית שלכם אני לא רלוונטי", כלשונו. עוד אמר להם: "אני לא אתן לכם דין וחשבון... אתם לא הציבור ששלח אותי לכנסת".

פולקמן הגיב מאוחר יותר לביקורת שנמתחה עליו בעקבות דבריו, ומסר: "לא אני ולא המפלגה שלי כולנו לא צריכים לקבל הטפות מוסר מאף אחד היום. אנחנו ארבע שנים הראנו פעם אחר פעם איך מנענו חוקים פרסונליים איך עמדנו לצד שומרי הסף ואיך מנענו התקפות על שלטון החוק. אבל היו תוצאות לבחירות אני מקבל אותם בניגוד ללא מעט אנשים שלא מוכנים לקבל את תוצאות הבחירות האלה. הלוואי שהיה לי את הכח הפוליטי לממש את כל העקרונות שאני מאמין בהם אבל זה לא המצב". לדבריו, "אני במערכת הבחירות פעם אחרי פעם, הזהרתי שאם לכולנו לא יהיה מספיק כוח אז גורמים סקטוריאליים וקיצוניים יובילו את הממשלה הזאת למקומות יותר ויותר קיצוניים וזה בדיוק מה שקורה עכשיו. אני אמשיך להיצמד לערכים שלי, אני אצטרך לבחור מחדש את הקרבות שלי, ואני אעשה ככל יכולתי אם נהיה חלק מקואליציה עתידית לדחוף את ממשלת ישראל להתנהג באחריות ולשים את האזרח לנגד עיניה ולא שום דבר אחר. מעשים קובעים יותר מדיבורים".

כפי שפורסם ב"הארץ", ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון לקדם בכנסת הקרובה הצעת חוק, שתשלול מבית המשפט העליון את הסמכות להתערב לא רק בנושאי חקיקה אלא גם בהחלטות מינהליות של הממשלה, השרים או הכנסת. ההצעה נועדה למנוע את העמדתו של נתניהו לדין, ותאפשר להפוך החלטה של העליון להסיר את חסינותו, אם תתקבל. חקיקה כזו, המרחיבה את פסקת ההתגברות שנידונה בעבר, תעמיד למעשה את החלטותיהם של נבחרי הציבור מעל לביקורת של בית המשפט, צעד שנתניהו מעולם לא תמך בו בפומבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ