יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הצהיר היום (שלישי) כי מפלגתו לא מעוניינת "להפיל את נתניהו" ולא מחפשת מועמד חלופי לראשות הממשלה. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב: "המניע היחיד של ישראל ביתנו הוא עמידה על העקרונות וההתחייבויות שניתנו לציבור לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות ולאחר הבחירות... לא נוותר על העקרונות ועל ההבטחות שלנו לאזרחי מדינת ישראל".

ליברמן כתב עוד: "שמעתי הבוקר את דוברי הליכוד מדברים על 'הגמישות המופלאה' של המפלגות החרדיות שמוכנות להעביר את חוק הגיוס, אבל עם הסתייגות קטנה, שסוגית היעדים ופקיעת החוק יעברו להחלטת ממשלה ולא יהיו בחקיקה ראשית". לדבריו, "זאת לא גמישות, זאת רמאות".

הוא ציין כי "חוק הגיוס הוא רק סימפטום של הקצנה חרדית, הכוללת בין היתר סגירת מרכולים בשבת, גשר יהודית, חרם צרכני על מפעל פניציה בירוחם וניסיון להפסיק את מכירת הכרטיסים בשבת בגן החיות התנ"כי". 

נתניהו בכנסת, אתמולצילום: אמיל סלמן

נתניהו אמר ביום ראשון כי המפלגות החרדיות התקדמו 90% לקראת עמדתו של ליברמן בנוגע לחוק הגיוס. לדבריו, המחלוקת היחידה שנותרה היא אם הממשלה תקבע את מכסות הגיוס או הכנסת. המליאה אישרה הלילה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לפיזורה, לאחר שפגישה שקיימו אמש נתניהו וליברמן הסתיימה ללא תוצאות. ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר כי בכוונתו לכנס הבוקר ב-11:00 את הוועדה המיוחדת להכנת ההצעה לקריאה שניה ושלישית.

ראש הממשלה אמר אתמול כי עד כה לא הצליח לשכנע את ליברמן להימנע מבחירות. "כל מי שמסתכל על המציאות מבין שיש לנהוג באחריות ולהקים ממשלה מיד", אמר נתניהו בהצהרה מיוחדת בכנסת והוסיף: "יש פתרונות מצוינים, ואם יש רצון - אפשר לפתור הכל בתוך שתי דקות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ