ועדת הבחירות: נתקשה לגייס עובדים לבחירות; האוצר: פיזור הכנסת יעלה 475 מיליון שקל

מנהלת ועדת הבחירות הביעה חשש מהקושי לגייס אלף עובדים הדרושים לקיום תקין של הבחירות. נציגת אגף התקציבים באוצר: אין מקור תקציבי לפיזור הכנסת, הממשלה תצטרך לצמצם את פעילותה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סידור קלפיות בירושלים, בחודש שעבר
יהונתן ליס

מנהלת ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, העבירה הבוקר (שלישי) שורה של דרישות לשם היערכות הוועדה לבחירות בתוך שלושה חודשים. עדס הביעה חשש שיהיה קושי לגייס את העובדים הדרושים לניהולן כהלכה. כמו כן, נציגה של אגף התקציבים באוצר אמרה כי עלות פיזור הכנסת ובחירות חוזרות יהיה לכל הפחות 475 מיליון שקלים, להם אין מקור תקציבי. בדיון בכנסת אמרה הנציגה, ביאן ותן, כי האוצר מצוי כיום בחריגה תקציבית, ולכן "על הממשלה להצביע על מקור תקציבי, וזה יהיה רק מצמצום פעילות הממשלה".

לאור הכוונה הצפויה להקדים את הבחירות, העבירה ועדת הבחירות שורה של דרישות לשינויי חקיקה, בעיקר בענייני תקציב וניהול מכרזים, כתנאי ליכולתה לנהל מערכת כזאת בשלושת החודשים הקרובים. הדרישות הועברו לוועדה העוסקת בחוק לפיזור הכנסת כדי שיוטמעו בנוסח החוק.

עדס ויו"ר הוועדה חנן מלצר בירושלים, בפברוארצילום: אוליבייה פיטוסי

לדברי עו"ד עדס, בוועדה המיוחדת לקידום החוק לפיזור הכנסת, בשל הקדמת הבחירות יהיה קושי משמעותי לגייס אלף עובדים שאמורים לאייש את התפקידים השונים בבחירות. היא הבהירה שוועדת הבחירות לכנסת ה-21 עדיין מתפקדת ולא השלימה חלק ממשימותיה, בהן תשלום לספקים והטמעת הלקחים שהופקו לקראת מערכת הבחירות הבאה.

"במערכת הבחירות ישנם אלף עובדים ב-19 ועדות אזוריות ובוועדת הבחירות המרכזית", אמרה עדס בדיון בכנסת. "אנחנו מגייסים את העובדים האלה משירות המדינה ולאחר מערכת הבחירות, כעבור שלושה חודשים, הם חוזרים לעבודתם השגרתית. יהיה קושי לשחרר אותם פעם נוספת ממקום עבודתם".

בנוסף, הבהירה עדס, "מערכת הבחירות תתקיים במהלך כל חופשת הקיץ. יהיה קשה מאוד לגייס עובדים בתקופה הזאת. אנשים יוצאים לחופשות, אמהות נשארות עם ילדיהן. צריך לתת את הדעת לעניין השכר ולהגדלת התקציב במישורים השונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ