ריבלין: אאפשר לנתניהו למצות את הזמן להרכבת הממשלה, מקווה שלא ניקלע לבחירות

הנשיא העריך כי אם היה מתערב בניסיון לפזר את הכנסת, החלטתו היתה נתפסת כפוליטית ומוטה לאחד הצדדים. לפי החוק, המנדט להרכבת הממשלה ניתן לנתניהו עד מחר בחצות

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין ונתניהו בבית הנשיא, באפריל
יהונתן ליס

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע היום (שלישי) כי יאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו למצות את התקופה שניתנה לו להרכבת הממשלה. ריבלין מסר זאת "בתגובה לפניות המגיעות אל לשכת הנשיא בבקשה להתערבותו על מנת למנוע בחירות חוזרות". לפי החוק, המנדט להרכבת הממשלה ניתן לנתניהו עד מחר בחצות.

ריבלין הוסיף כי הוא "מקווה שלא נקלע, חלילה, למערכת בחירות נוספת". עוד מסר הנשיא: "בסמכותה של הכנסת, על פי לשון אותו החוק ממש, להחליט על פיזורה. לאור זאת, הכנסת על חבריה, כנציגת הריבון, הוא העם, תשא בהשלכות ההחלטה בהמשך דרכה".

מליאת הכנסת, אתמולצילום: אמיל סלמן

הודעת ריבלין נמסרה, בין היתר, בעקבות פניית ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), שכתבה לו: "אנא ממש סמכותך על פי חוק, הטל על ח"כ אחר את הרכבת הממשלה ומנע זעזוע וכאוס שלטוניים, שיתוק כלל המערכות והוצאות כספיות כבירות".

הנשיא החליט שלא להתערב בניסיון למנוע את פיזור הכנסת בשל הערכתו כי כל החלטה שיקבל תהיה בעלת גוון פוליטי ותסייע למפלגה אחת על פני אחרת. אם היה לוחץ למנוע בחירות היה ריבלין פועל נגד החלטה חוקית שמוביל הליכוד ולכאורה מקדם מועמד חלופי, למשל גנץ. אם היה מנסה לפשר בין נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כדי למנוע הליכה לבחירות, הוא היה מכשיר את את החקיקה שנועדה לפגוע במערכת המשפט ולמלט את ראש הממשלה מעמידה לדין.

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, קראה לאופוזיציה לבצע פיליביסטר כדי למנוע את ההצבעה על פיזור הכנסת עד שיופקע המנדט להרכבת הממשלה מנתניהו מחר בחצות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ