נתניהו נפגש עם נשיאת העליון: "יש צורך באיזון ראוי בין הרשויות"

מלשכת רה"מ נמסר כי הפגישה התקיימה לבקשתו, וכי חיות והמשנה לנשיאה, השופט מלצר, הדגישו באוזני נתניהו את החשיבות שבשמירה על עצמאות הרשות השופטת ואי התלות שלה

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם חיות ומלצר בלשכתו, הערב
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שלישי) בלשכתו עם נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות והמשנה לנשיאה השופט חנן מלצר. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הפגישה התקיימה לבקשת נתניהו, וכי "המשתתפים ציינו את החשיבות בקיומו של דו שיח ענייני ומכבד בין הרשויות". 

לפי ההודעה, הנשיאה חיות והמשנה לה הדגישו באוזני ראש הממשלה את החשיבות שבשמירה על עצמאותה של הרשות השופטת ואי התלות שלה, וראש הממשלה הדגיש בדבריו את הצורך "באיזון ראוי בין הרשויות תוך קיום שיח כאמור".

אתמול מתחה חיות ביקורת על ניסיונותיו של ראש הממשלה להגביל את סמכויות בג"ץ ואמרה: "לפני שנה וחצי ראש הממשלה אמר שיש צורך בבית משפט חזק ועצמאי ושהוא דוגל בהידברות בין הרשויות - מה השתנה? האם אירע מאז דבר המצדיק סטייה מעקרונות חשובים אלה? לטעמי התשובה לכך שלילית". 

בנאום בכינוס לשכת עורכי הדין באילת גינתה חיות גם התבטאויות מצד שרים וחברי כנסת נגד מערכת המשפט ואמרה "רב המרחק בין הידברות מכובדת ובין השיח הבוטה, העולב ומשולח הרסן שאפיין את מערכת הבחירות ושממשיך ללוות את המגעים להרכבת הממשלה. בשיח זה בלטו וממשיכות לבלוט בחומרתן התבטאויות כלפי הרשות השופטת ובית המשפט העליון". עוד אמרה כי שאלת מעמדם של הרשות ושל ביהמ"ש "אינה שאלה פוליטית". במהלך נאומה התפרץ לדבריה עורך הדין יצחק בם, המזוהה עם הימין, ואמר: "הרווחתם את זה ביושר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ