עשרת הח"כים של המפלגות הערביות הודיעו על תמיכתם בפיזור הכנסת

חברי חד"ש-תע"ל ורע"ם-בל"ד קיבלו את ההחלטה בתום ישיבה משותפת שקיימו הערב. במפלגות מעריכים כי בבחירות חוזרות יוכלו להקים מחדש את הרשימה המשותפת ולהגדיל את הייצוג הערבי בכנסת

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ עודה עם גבאי בכנסת, היום
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עשרת חברי הכנסת של חד"ש-תע"ל ורע"ם-בל"ד הודיעו הערב (רביעי) כי יתמכו בהצעת החוק לפיזור הכנסת. נציגי המפלגות הודיעו על החלטתם בתום ישיבה משותפת שקיימו בנושא. במפלגות הערביות מעריכים כי בחירות חוזרות יאפשרו להן להקים מחדש את הרשימה המשותפת ולהגדיל את הייצוג של האוכלוסייה הערבית בכנסת, לאחר שמספר המנדטים שלה ירד מ-13 בכנסת הקודמת לעשרה בכנסת הנוכחית. בכיר בחד"ש-תע"ל אמר הבוקר ל"הארץ" כי ישנם סיכויים גבוהים להקמה מחודשת של הרשימה המשותפת במקרה של בחירות.

לפי שיחות פנימיות, בארבע המפלגות - חד"ש, תע"ל, בל"ד ורע"ם - מודעים לתסכול בחברה הערבית שהתבטא באחוזי הצבעה נמוכים יחסית בבחירות האחרונות. במפלגות העריכו יתר על המידה את כוחן האלקטורלי, כך שחד"ש-תע"ל קיבלו בבחירות שישה מנדטים ורע"ם-בל"ד בקושי עברה את אחוז החסימה.

ראשי סיעת בל"ד-רע"ם, מנסור עבאס ומטאנס שחאדה, בחודש שעבר בבית הנשיאצילום: אמיל סלמן

חברי רע"ם-בל"ד כבר תמכו בהצעה לפיזור הכנסת בקריאה טרומית ובקריאה ראשונה. זאת, לעומת חברי חד"ש-תע"ל שנמנעו בהצבעות מפני שסברו כי הצעת החוק היא ספין של נתניהו והליכוד. 

הדיונים על הצעת החוק לפיזור הכנסת נמשכים מהשעה 12:00 בצהריים וההצבעה צפויה להתקיים לכל המאוחר בחצות, שכן אם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יצליח להגיע להסכמות עם ליברמן והמפלגות החרדיות - יפקע המנדט שלו להרכיב ממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ