פיטורי שקד ובנט נכנסו לתוקף; נתניהו הוא שר המשפטים ושר החינוך בפועל

מפלגת הליכוד הודיעה אתמול כי חלוקת התיקים תידחה לשבוע הבא, כך שעד אז אמור נתניהו להחזיק בשניהם. נתניהו מכהן כשר המשפטים בעודו חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במליאת הכנסת, אתמול
חיים לוינסון

פיטורי שרת המשפטים איילת שקד ושר החינוך נפתלי בנט נכנסו היום (שלישי) לתוקף, וראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שר המשפטים והחינוך בפועל. נתניהו חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים, והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע על כוונתו להעמידו לדין בכפוף לשימוע.

מפלגת הליכוד הודיעה אתמול כי חלוקת התיקים תידחה לשבוע הבא, כך שעד אז היה אמור נתניהו להחזיק בשניהם מתוקף תפקידו, במקביל לתיקי הביטחון והבריאות. אתמול נמסר כי הסיבה לדחייה היא שנתניהו מעוניין לשוחח בנושא עם גורמים נוספים בקואליציה ובליכוד.

שקד בכניסה לישיבת הממשלה, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

היום התקיים טקס הפרידה של שקד ממשרד המשפטים, שבו אמרה כי היא מתכוונת לחזור לשם בעתיד. היא הביעה תקווה שהמחליף או המחליפה שלה "ימשיכו את אותו הקו שהנהגתי במשרד". לדבריה, "תם עידן שרי המשפטים שהציפייה העיקרית מהם היתה לעבודת מספריים מוצלחת, דמויות המכבדות בנוכחותם טקסים ואירועים, גוזרות סרטים, זוכות למחיאות כפיים, אך מותירות את ההכרעות המהותיות לגורמי המקצוע. העידן החדש שנפתח ב-2015 מתאפיין בשרי משפטים המנהיגים את המשרד. הם מציבים יעדים, וכשצריך, הם גם מציבים גבולות".

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אמר בדברי הפרידה שלו משקד כי הם הסכימו "על הצורך לנהל את המחלוקות בדרך עניינית ומכבדת, מתוך הבנה שהתפקיד של היועמ"ש הוא לסייע לממשלה להגשים את מדיניותה בגבולות הדין". פרקליט המדינה, שי ניצן, הוסיף: "לעיתים סברנו שהחוקים שהשרה ביקשה לקדם או צעדים אחרים שביקשה לנקוט, אינם תואמים את חוקי היסוד או את ערכי השיטה". לדבריו, "במקרים של אי-הסכמה הבהרנו את עמדתנו, וקיימנו עם השרה שיח מעמיק, ואף הגענו להסכמות".

נתניהו הודיע בתחילת השבוע לבנט ולשקד כי הוא מפטר אותם מתפקידם בממשלה ובקבינט המדיני-ביטחוני. ההחלטה על העברת השניים מתפקידיהם, שהתקבלה באישור היועמ"ש, מגיעה יומיים לפני כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני. מלשכת נתניהו נמסר אז כי הוא ימנה ממלאי מקום לתפקידים בתוך 48 שעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ