נעה לנדאו
נעה לנדאו

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ, הודיע היום (שלישי) לבנימין נתניהו על רצונו לסיים את תפקידו. הורוביץ מונה לתפקיד באפריל, לאחר שכיהן כממלא מקום מנכ"ל במשך כשנה במקביל לתפקידו כראש הסגל. בפברואר פורסם ב"הארץ" כי הורוביץ אמר בשיחות שונות כי ברצונו לעזוב את תפקידו לאחר הבחירות לכנסת ה-21. 

נתניהו מסר כי הורוביץ "היה בצמתי העשייה המרכזיים וסייע לי רבות בעשייה חשובה למען מדינת ישראל. אני בטוח שהוא ימשיך לעשות חיל בהמשך דרכו". סגן מזכיר הממשלה רונן פרץ יכהן כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה. 

נתניהו, הורוביץ וחבר הכנסת דוד אמסלם בישיבת סיעת הליכוד, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

בפברואר פורסם ב"הארץ" כי הורוביץ אמר לבני שיח שונים כי אינו יכול עוד להמשיך בתפקידו. הוא החליט לסייע לנתניהו לנצח בבחירות ולפרוש לאחריהן, לכל המאוחר ביוני. בעבר הוא צוטט כמי שהביע אי-נחת מכמה מהתופעות שרווחו בסביבתו של ראש הממשלה. עם זאת, בשיחות שניהל עם כמה גורמים בתקופה האחרונה, פרס בפניהם הורוביץ תוכניות ארוכות טווח והם התרשמו כי בכוונתו להישאר בתפקיד המנכ"ל בעתיד הנראה לעין. גורמים בסביבת נתניהו ציינו היום כי הופתעו מהודעת ההתפטרות.

קודמו של הורוביץ בתפקיד, אלי גרונר, הודיע על סיום תפקידו במאי 2018, לאחר שמילא אותו במשך שלוש שנים. לאחר פרישתו דווח ב"הארץ" כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ניסתה לתקוף את גרונר, שנאלץ להדוף אותה מעליו בכוח עד שאדם אחר הפריד ביניהם. לטענת מקורות במשרד ראש הממשלה, היחסים בין גרונר לבין שרה נתניהו היו עכורים במשך תקופה ארוכה והיא אף ביקשה מבעלה כמה פעמים לפטר אותו. גרונר הכחיש את הדברים, ומשפחת נתניהו מסרה כי מדובר ב"שקרים ואגדות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ