גבאי הודיע על פרישה ממפלגת העבודה: "החלטתי להסיר את עצמי מהרשימה לכנסת"

יו"ר העבודה הוסיף כי ייעצו לו שלא לפרוש, אולם "הלב אמר לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה". לדבריו, הישארות יושבי ראש לשעבר במפלגה היא בעיה, "ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי במליאת הכנסת, בחודש שעבר
גבאי במליאת הכנסת, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ אבי גבאי, הודיע הערב (רביעי) כי לא יתמודד בבחירות הקרובות במפלגת העבודה. "המפלגה במשבר גדול, ואינני מסיר את האחריות מעצמי", מסר.

לדברי גבאי, הוא החליט מזמן שלא להתמודד שוב על ראשות המפלגה, והתלבט אם להישאר ברשימה לכנסת. "החלטתי ללכת עם הלב והאמת שלי ולא עם האינטרס הקר, ולהסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, בין אם מדובר בהקפאת הרשימה ובין אם יוחלט על פריימריז לחברי הרשימה". גבאי הוסיף: "אין לי תוכניות קדימה. לא יודע איך ומה אעשה עבור הציבור אבל המחויבות שלי נותרה בעינה".

גבאי סיפר בהודעה שמסר שקיבל עצות שלא לפרוש ולהישאר בפוליטיקה בכל מקרה. "הראש אומר שהם צודקים. באתי לשירות הציבורי וזו הדרך הבטוחה להמשיך בו", אמר, "בעוד שלושה חודשים תהיינה הבחירות ותמשיך להיות חבר כנסת ולך תדע מה יכול לקרות. זו פוליטיקה והכל לא צפוי בה. הלב אמר - לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה. זה כמובן החמיר לאחר המשא ומתן עם נתניהו והתגובות השקריות שנלוו לו".

יו"ר העבודה הפורש ציין כי החלטתו נבעה בין היתר בשל הביורוקרטיה במפלגה. "אתמול בבוקר הודעתי שלא אתמודד על ראשות המפלגה", אמר, "קיוויתי שבזה הסתיימו ההתלבטויות. באותו הזמן בדיוק החלו דיונים בבית המשפט המחוזי על עוד עניין פנימי ופרוצדורלי של המפלגה. הדיונים האלה, שחוזרים ונמשכים לאורך כל הדרך, לצד הריבים והמחלוקות שנלווים להם, המחישו לי שהתרבות המפלגתית לא משתנה, ולמרות שהאמנתי שאוכל לה - לא הצלחתי".

עומר בר לב, טל רוסו, מרב מיכאלי, עמיר פרץ, אבי גבאי וחיים ילין בביקור בעוטף עזה, במארסצילום: אליהו הרשקוביץ

גבאי ציין כי אחת הבעיות בתרבות הפוליטית במפלגה היא "יושבי ראש לשעבר שנותרים ברשימה". לדבריו, "בעולם שמחוץ לפוליטיקה כשמנכ"ל מסיים הוא זז הלאה ולא הופך להיות כפוף למי שהיה תחתיו. תחתיי היו ארבעה יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שבאופן טבעי מובילה לבעיות פרסונליות ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה".

עוד הוסיף גבאי כי חלק עצום בחברה הישראלית מאמין בעמדות מפלגת העבודה. "אבל הם לא מצביעים לנו, לעמדות שלנו ושלהם, בין השאר בגלל הריבים וההתעסקות הפנימית האינסופית, חוסר הנאמנות ההדדי והעובדה שאנחנו משדרים לציבור שאנחנו עוסקים רק בפוליטיקה". לדבריו, "בלי לשנות את התרבות הזו אין אפשר להצליח".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ