עוצמה יהודית הודיעה על הפסקת השותפות עם הבית היהודי: "התנהלות מחפירה"

אנשי המפלגה הכהניסטית כתבו ליו"ר הבית היהודי פרץ: "כאשר נקבע שיש בחירות, התחלתם בתדרוכים נגד עוצמה יהודית, וזאת כנראה כדי 'להוריד את המחיר' של עוצמה. כל יום שמענו תדרוך אחר והשמצה אחרת"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר בן גביר, ביום הבחירות
יהונתן ליס

מפלגת עוצמה יהודית הכהניסטית הודיעה הבוקר (שלישי) כי היא מפסיקה את השותפות עם הבית היהודי במסגרת איחוד מפלגת הימין. "ההתנהלות של גורמים בבית היהודי היתה מחפירה", כתבו בעוצמה יהודית ליו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ, "כך לא מתנהגים עם שותפים, כך לא אומרים תודה, וכשר חינוך אתה יודע שההגדרה המדויקת להתנהלות זו היא כפיות טובה".

אף שבהודעה לעיתונות הצהירו בעוצמה יהודית כי הם מפסיקים את השותפות עם הבית היהודי, במכתב לרפי פרץ הניסוח היה מסויג יותר: "בנסיבות אלה לא נוכל לשמש עוד כמקפצה עבור הבית היהודי, ואנו פועלים למען חיבורים אחרים שיחזקו את הכוח של הימין בבחירות הקרובות".

השר פרץ בצפריה, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

בעוצמה יהודית תולים את ההחלטה בסירוב של רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' להתפטר מתפקידם כחברי כנסת על מנת שנציג עוצמה יהודית ברשימה, איתמר בן גביר, יוכל להפוך לחבר כנסת. "בתחילה היו גורמים שהודיעו כי לא יקיימו את החוק הנורווגי ויפרו את ההסכם 'רק כדי שאתה תוכל ללמוד להיות חבר כנסת...'. לאחר מכן עדכנו אותם גורמים כי 'יואילו בטובם' לקיים את החוק, אך כספי המפלגה של עוצמה יהודית יישללו לטובת הבית היהודי (!) – צעד שמעבר להיותו בלתי חוקי, גם אינו מוסרי בעליל", נמסר.

לבסוף נכתב: "כאשר נקבע שיש בחירות, התחלתם בתדרוכים נגד עוצמה יהודית, וזאת כנראה כדי 'להוריד את המחיר' של עוצמה. כל יום שמענו תדרוך אחר והשמצה אחרת, ואם לא די באלה, אפילו סירבתם לשבת ביחד ולבחון אפשרות איך לקיים את ההבטחות שלכם, אף לאחר שאתה כבר נבחרת לשר".

מהאיחוד הלאומי נמסר בתגובה: "אמש אישרר מרכז המפלגה את ההסכם הקיים בין האיחוד הלאומי לבית היהודי ועוצמה יהודית. אנו קוראים ומפצירים בשותפות שלנו לעשות כך גם הן עוד היום. אין לנו את הפריווילגיה להגיע שוב למלחמות מיותרות בתוך מחנה הימין. האיחוד הלאומי ימשיך לעשות הכל כדי להביא לריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית והימין האמיתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ