התפטרותו של קרא נכנסה לתוקף; נתניהו הודיע כי ימנה שר תקשורת בימים הקרובים

במערכת הפוליטית העריכו כי מינוי קבע של נתניהו לשר התקשורת יעורר קשיים משפטיים משמעותיים על רקע ניגוד העניינים שבו הוא מצוי. היועמ"ש קבע בעבר כי נתניהו אינו יכול לעסוק בעניינים הנוגעים לחברות שבבעלות אלוביץ'

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו השבוע בירושלים
נעה לנדאו
נעה לנדאו

התפטרותו של איוב קרא מתפקידו כשר התקשורת נכנסה היום (רביעי) לתוקף, ועל כן ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שמחזיק כעת בתיק. מלשכתו נמסר כי הוא צפוי למנות בימים הקרובים שר תקשורת חדש.

במערכת הפוליטית העריכו בימים האחרונים כי מינוי קבע של נתניהו לשר התקשורת יעורר קשיים משפטיים משמעותיים על רקע ניגוד העניינים בו הוא מצוי, וכי הוא צפוי למנות שר חדש למשרד. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קבע בעבר כי נתניהו אינו יכול לעסוק בעניינים הנוגעים לחברות שבבעלות שאול אלוביץ', מקורבו לשעבר ובעל השליטה בבזק שיואשם במתן שוחד בכפוף לשימוע בתיק 4000 (בזק-וואלה).

שלשום התפטר שר התקשורת איוב קרא מתפקידו. במכתב ההתפטרות שלו טען קרא כי צמרת הליכוד שיתפה פעולה כדי להחליש אותו ולהוציא אותו ממרכזי הכוח בתנועה. יו"ר מרצ, תמר זנדברג, אמרה בעקבות התפטרותו של קרא כי תפנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, "על מנת שיאסור על נתניהו להחזיק גם באופן זמני בתיק התקשורת. אסור להחזיר את החשוד לזירת הפשע".

קרא בישיבת ממשלה, בשנה שעברהצילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו מינה את קרא לשר התקשורת בסוף מאי 2017, כשלושה חודשים לאחר שמונה לשר בלי תיק, והוא החליף בתפקיד את צחי הנגבי. בתחילה, נתניהו לא מינה את קרא לשר, וכשנודע לו על כך - קרא אשפז את עצמו בבית החולים הדסה עין כרם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ