נתניהו מינה את דוד אמסלם לשר התקשורת

ראש הממשלה, החשוד בקבלת שוחד מבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', החזיק בתיק בעצמו בימים האחרונים. אמסלם הוא השר הרביעי במשרד מאז 2015

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד אמסלם בכנסת, במאי
חיים לוינסון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הערב (שני) על מינויו של חבר הכנסת דוד אמסלם לשר התקשורת. אמסלם, שהיה יו"ר הקואליציה בכנסת הקודמת, יחליף בתפקיד את איוב קרא, שהתפטר מהתפקיד בשבוע שעבר. "שמח על הזכות הגדולה לשרת את עם ישראל בתפקיד שר התקשורת", צייץ אמסלם בעקבות המינוי. "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון. בעזרת השם נעשה ונצליח".

בימים האחרונים החזיק נתניהו עצמו בתיק התקשורת, אך לא יכול היה להמשיך ולכהן בו, בשל הקשיים המשפטיים הכרוכים בכך. כשהקים את הממשלה היוצאת שמר נתניהו לעצמו את תיק התקשורת. לפי החשד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) הוא ניצל את התפקיד כדי להיטיב עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ' - זאת, בתמורה לסיקור אוהד באתר וואלה שבבעלותו. נתניהו ואלוביץ' צפויים לעמוד לדין על עבירות שוחד בכפוף לשימוע. נתניהו צפוי לעמוד לדין על מרמה והפרת אמונים בתיק 2000, תיק נוסף שבמרכזו עומד העיסוק של ראש הממשלה בשוק התקשורת.

אמסלם יהיה שר התקשורת הרביעי מאז 2015: לאחר שמערכת היחסים בין נתניהו ואלוביץ' נחשפה בתחקיר "הארץ" קבע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי ראש הממשלה אינו יכול עוד לעסוק בעניינים הנוגעים לבעל ההון או שיש להם השפעה עליו. ב-2017, בעקבות עתירה לבג"ץ נגד המשך כהונתו בתפקיד, מינה נתניהו את צחי הנגבי לשר התקשורת הזמני, וכעבור שלושה חודשים מינה את קרא לשר הקבוע. בליכוד ייחסו את הזזתו של הנגבי מהמשרד לאכזבה של נתניהו מהאופן שבו טיפל בענייני תאגיד השידור הציבורי. לפני שבוע הודיע קרא על התפטרותו, וטען כי יחסו של נתניהו אליו השתנה לרעה בעקבות החלטות שקיבל כשר התקשורת.

מאז פיזור הכנסת ה-21, בסוף מאי, ערך נתניהו כמה שינויים בהרכב הממשלה. תחילה פיטר את שרת המשפטים, איילת שקד, ואת שר החינוך, נפתלי בנט. את תיק המשפטים מסר לחבר מפלגתו אמיר אוחנה ואת תיק החינוך לרפי פרץ, ראש איחוד מפלגות הימין. את תיק התחבורה, שפינה ישראל כץ, מסר נתניהו לבצלאל סמוטריץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ