נתניהו מינה את יו"ר התא הגאה בליכוד ליועצו לתקשורת הזרה

התפקיד לא אויש בשנה האחרונה מאז הושעה ועזב היועץ הקודם דיוויד קיז. מלשכתו של נתניהו נמסר כי תהליכי כניסתו של כהן לתפקיד החלו לפני כשישה שבועות

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וכהן, היום
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ראשון) כי מינה את ד"ר אוון כהן, פעיל בליכוד, לתפקיד יועצו לתקשורת הבינלאומית. בנציבות שירות המדינה הבהירו כי המינוי, שמהווה משרת אמון של ראש הממשלה, אושר על פי הנהלים.‎

כהן, בן 51, מרצה בחוג לבלשנות באוניברסיטת תל אביב, הוא יליד דרום אפריקה שעלה עם משפחתו לישראל בגיל תשע. הוא מכהן כיו"ר התא הגאה בליכוד ופעיל במפלגה. נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו היום כי "אוון איש מוכשר והוא ייסד את התא הגאה בליכוד. משימות גדולות בפנינו למען ההסברה הישראלית". מלשכתו של נתניהו נמסר כי תהליכי כניסתו של כהן לתפקיד החלו לפני כשישה שבועות, בתקן של משרת אמון ממשלתית.

תפקיד הדובר לתקשורת הזרה אינו מאויש זה תקופה ארוכה מאז שהושעה ועזב את תפקידו היועץ הקודם, דיוויד קיז, בצל האשמות על הטרדות מיניות. בשנה שעברה דווח כי 12 נשים העידו על הטרדות מיניות מצדו של קיז ובנובמבר האחרון פורסם כי נציבות שירות המדינה החליטה לסגור את הבדיקה המשמעתית שנפתחה נגדו.

הפעיל החברתי, עו"ד שחר בן מאיר, פנה הערב ליועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה בטענה כי המינוי מפר לכאורה את חוק התעמולה בתקופת בחירות כיוון שמדובר בפעיל פוליטי "הנעדר כל ידע או כישורים בתחום התקשורת בכלל והתקשורת הזרה בפרט", וזאת סמוך למועד הבחירות.

הודעת המינוי של כהן מגיעה על רקע תלונותיהם של עיתונאים זרים בישראל כי מזה תקופה ארוכה, כולל כהונתו של קיז, בלשכת ראש הממשלה לא מתקשרים עמם ולא עונים לשאלות. זאת חרף הצהרות הממשלה בדבר חשיבות ההסברה הישראלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ