אהוד ברק הודיע שיתבע את "הדיילי מייל", שרמז כי נפגש עם צעירות בבית המיליארדר אפשטיין

אהוד ברק תועד ב-2016 כשפניו מכוסות בכניסה לביתו של המואשם בסחר בקטינות, ולצד תמונתו התפרסמו באתר תמונותיהן של צעירות שנכנסו אף הן לבית. ברק: "דוחה בשאט נפש את הרמיזות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמונתו של ברק שהתפרסמה בדיילי מייל, הערב
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל דמוקרטית, אהוד ברק, הודיע הלילה (שלישי) שבכוונתו להגיש תביעת דיבה נגד אתר "הדיילי מייל", שרמז כי נפגש עם צעירות בביתו של המיליארדר המואשם בסחר בקטינות, ג'פרי אפשטיין. האתר פרסם תמונת פפרצי של ברק משנת 2016, שבה הוא נראה נכנס לביתו של אפשטיין בניו יורק כשאת פניו מכסה צווארון מעילו. לצד תמונתו מופיעות תמונות של ארבע נשים שנכנסות לאותו הבית, ככל הנראה לאורך שעות שונות, במהלך אותו היום.

הכתבה ב"דיילי מייל"

אף שבידיעה הנלווית אין הוכחה למפגש בין ברק לבין הנשים, האתר מציג את התמונות ומאזכר את טענתו של ברק שלפיה מעולם לא השתתף באירוע חברתי בהשתתפותם של אפשטיין ונשים נוספות. לפי הדיווח באתר, שעליו חתום מרטין גולד, "אהוד ברק נראה מסתיר את פניו בכניסתו לאחוזתו של ג'פרי אפשטיין בינואר 2016... קבוצת נשים נראו גם הן נכנסות לביתו של המולטי מיליונר באותו היום שבו ברק, הנשוי, תועד".

ברק כתב בטוויטר בתגובה לפרסום, כי הוא "דוחה בשאט נפש את הרמיזות המתועבות של העיתון. אכן הייתי בביתו, מעולם לא לקחתי חלק בשום מסיבה/מפגש מהסוג הנרמז". הוא הוסיף כי הוא "מציע לאנשי 'דיילי מייל', ולכל מי ששיתף איתם פעולה, להכין את כרטיס האשראי. תביעת הדיבה בדרך".

מטה ישראל דמוקרטית פרסם הודעה שבה נכתב כי "אין לידיעות המופיעות בכתבה ולנרמז בהן שום שחר. הן מהוות שקר מוחלט. מלבד העובדה שברק מודה שבינואר בניו יורק קר מאוד". עוד נמסר כי "'הדיילי מייל' פרסם כבר בעבר מספר כתבות שקריות מסוג זה הן לגבי ברק והן לגבי אנשים נוספים. עיתונאים אחרים שעסקו בפרסומים אלה לא מצאו שום ראיות לשקרים הללו".

בשבוע שעבר חשף גידי וייץ ב"הארץ" כי אפשטיין, שהורשע בעשור שעבר בשידול קטינה לזנות, הוא שותפו של ברק בהשקעה בחברת סטארט-אפ. בשנת 2015 הקים ברק שותפות מוגבלת שנרשמה בשם "סום (א.ב.) 2015", והוא מחזיק במאה אחוזים ממניותיה. שותפות זו השקיעה בחברת Reporty שנרשמה ב-2014, והפכה לבעלת מניות מרכזית בה. בשנה שעברה שינתה החברה את שמה ל-Carbyne.

החברה פיתחה שירות המאפשר להעביר למוקדי חירום שידור וידיאו ואודיו חי, המלווה בנתונים מדויקים על מקום הימצאו של המדווח ובהערכה לגבי רמת האמינות של הדיווח. בעיתונות הכלכלית דווח כי ברק, שמכהן כדירקטור בחברה, השקיע בה מיליוני שקלים. ל"הארץ" נודע כי אפשטיין מימן חלק ניכר מההשקעה, ובכך הפך למעשה שותף במיזם, כשבחזית ניצבת השותפות בשליטת ברק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ